Kadınların gerçek yüzü

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Mys 2009
Mesajlar
14,872
Beğeniler
1,920
#1
KADINLARIN GERÇEK YÜZÜ

-- PAKIZE SUDA 'nin bir yazisi.....(son cümleye dikkat)
* Bütün kadinlar birbirlerini rakip olarak görürler. Birbirlerini kiskanmalari için ayni meslekten olmalariyla da menfaatlerinin çatismasi falan sart degildir.
* Ortalikta kendilerinden baska kadinlarin da dolasiyor olmasi kiskanmalari için yeterli bir sebeptir. Yolu kadinlarin görev yaptigi bir yere örnegin bir banka subesine düsen bir kadin gördügü muameleden bunu sip diye anlayabilir.* Bütün kadinlarin mutlaka kosulacak sartlari vardir. "Seninle evlenirim ama..." "dedigini yaparim ama...* Nedense bütün ask siirleri en duygulu sarki sözleri hep erkekler tarafindan yazilmistir. Çok duygulu olduklari söylenen kadinlarin bu sirada ne yaptiklari merak konusudur. Bence kadinlar o sirada diger kadinlari incelemekle mesguldürler. "Ne giymis ne takmis benden güzel mi?" Vs...
* Erkekler (eger ruh hastasi degillerse) eslerini çok yakin arkadaslarindan akrabalarindan yani olur olmaz herkesten kiskanmazlar. Oysa kadinlar hiç ayrim yapmaksizin ömür boyunca istisnasiz her disiden kiskanirlar kocalarini.
* Kendisinden 30 yas büyük bir kadinla sirf parasi için evlenen pek az erkek vardir. Buna karsilik etraf babasi hatta dedesi yasinda ama mutlaka zengin erkeklere asik olan(!) kadinlarla doludur.* Hiçbir kadin çalistigi yerde üstünün kadin olmasini istemez. Vallahi bunu ben söylemiyorum anketler öyle diyor.
* Erkekler kadinlardan ilgi sefkat sevgi disinda pek bir sey beklemezler. Kadinlara bunlar asla yetmez ilave olarak iki bilezik bir yüzük gerekir çogu zaman.
* Gelin-kaynana çekismesinin fikralara geçtigi ülkemizde hiç damat-kayinpeder çekismesine tanik oldunuz mu? "Elti gemisi yürümez" diye bir söz vardir da neden bacanaklar için söylenmis benzer bir laf yoktur?
* Evli kadinla iliskiye giren çok az erkek vardir. Buna karsilik evli erkekle hiç düsünmeden iliskiye giren kadin sayisi benim bildigim gördügüm duydugum kadariyla bir hayli kabariktir.
* Erkekler bir araya geldiklerinde isten politikadan futboldan bahsederler genellikle. Kadinlar bir araya geldiginde ise vay o anda orada olmayan diger kadinlarin haline!* Eslerinden "yorgunum" "basim agriyor" bahanesiyle mümkün oldugunca kaçan kadinlar ortaya ikinci bir kadin çiktigi zaman aniden kocalarini çok sevdiklerini(!) fark ederler.
* Kocasi tarafindan aldatilan kadinlar genellikle bosanmak yerine bir çocuk daha yapmayi tercih ederler. Tersi durumda ise erkekler kadinlar kadar akilli olmadiklari için bunu gurur meselesi yapar ve kadini hemen bosamaya kalkarlar.
* Kadinlar evde aksama kadar istedikleri gibi yasarlar. Ne karisanlari ne de görüsenleri vardir. Erkeklerin aksamdan aksama geldikleri evlerinde pek de özgür olduklari söylenemez. Kendilerine durmadan oraya oturmamasi sigarasinin külüne dikkat etmesi ayakkabisini çikarmasi hatirlatilir.* Kadinlar aksama kadar kocalarinin bilgisi disinda istedikleri arkadaslarini misafir ederler. Oysa hiçbir erkek karisindan izin almadan eve bir erkek arkadasini getiremez. Hatta izin alarak bile...
* Kadinlar her istediklerinde eslerinden izin almadan annelerini ziyaret edebilirler. Erkekler ne haberli ne habersiz yanlarinda esleri olmadan asla annelerine ugrayamazlar.
* Kadinlar bütün iliskilerinde hesap kitap içindedirler. Asla seffaf degildirler. Hoslanirlar hoslanmaz gibi davranirlar isterler istemez gibi yaparlar. Esleriyle sorunlarini çözmede bedenlerini silah olarak kullananlar bile vardir.* Vücutlarini göstermeye bayilirlar. Açik dar seffaf kisa giyerler. Sonra da "neden bakiyorsunuz?" diye sinirlenirler. Aslinda amaçlari baktirmaktir ama bunu asla kabul etmezler. Özgürlükten rahatliktan medeniyetten falan söz ederler. Nereden biliyorsun derseniz ben de kadinim oradan biliyorum.


NOT: Istisnalar kaideyi bozmaz (Bu yaziyi okuyan bütün kadinlar kendini istisna olarak kabul edecektir).
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,482
Beğeniler
9,017
Takım
GALATASARAY
#5
Yıllardır biz de söylüyoruz ama dinleyen yok ki al işte Pakize ablamız gerçeği 12 den vurmuş :D
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,140
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#9
Pakize hanım kendi konumuna göre yazmış fikirlerini .Anadolumun ücra köşelerinde nelere boyun eyen kadınlarımız var! Bana görede onların günümüzdeki yaşamı ve meta olarak görülmesi istisna.
 
Top