1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Kağıttan Hediye Kutu

Konusu 'Origami - Kağıt Katlama' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 1 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Yapımı için malzemeler:
    İstediğiniz renkte karton,
    İstediğiniz renkte kurdele ( ipek kurdele tavsiyem organzeden daha güzel duruyor ),
    Maket bıçağı,
    Yapıştırıcı,
    Cetvel

[​IMG][​IMG]

Renkli kartondan 22 x 22 cm bi kare çıkarttım, maket bıçağı ile. Beyaz kartondan da 21 x 21 cm bi kare çıkarttım.
    Sonra bu kareleri tam ortalarından ikiye katladım.

[​IMG] [​IMG]

Katladığım yerden açtım ve bu sefer diğer tarafı katladım.
    Yine açtım, bu seferde köşelerden tam ortaya katlayıp zarf şekli oluşturdum. Kat yerlerini iyice belli ettim.

[​IMG][​IMG]

Hiç açmadan düz kenarı içe katladım.
    Karşı kenarıda aynen yaptım.

[​IMG][​IMG]

Açtım ve katlamadığım diğer kenarlarıda aynen katladım.

[​IMG][​IMG]

En son katladığımı açıp zarf şekline geri döndüm, ancak kat izleri olan bi zarf şekli.

Köşelerden ortaya zarf gibi katladığımız bi köşeyi açtım sonra karşısındaki diğerinide.

2. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    [​IMG][​IMG]

Kulakçığın dibinden ( elimi tuttuğum yer, zaten kat izleri var ) içeri doğru katladım. Arkadan görünüşüde yardımcı olabilir belki.

[​IMG][​IMG]

Şekildeki gibi tutup kulakçığı içeri katladım.

[​IMG][​IMG]

Muntazam birşekilde içeri katladığım kulakçığı yerleştirdim.
    Karşı köşeyi de aynen yaptım. İşte kutumun beyaz olan alt kısmı ve yeşil olan üst kısmı hazır, sıra geldi süslemeye.

[​IMG][​IMG]

Bu aşamaya kadar yapıştırıcı hiç kullanmadım. Sarı renkte kartondan 3 cm genişliğinde, 20 cm uzunluğunda bi şerit kestim. Uc kısmına yapıştırıcı sürerek kutunun içinden yapıştırdım. Kuruyunca hafif gerdirerek diğer tarafıda yapıştırdım.

Sıra gedi kurdeleye, kurdeleyi dilediğim uzunlukta 2 adet kestim. Birini bi tarafa birini diğer tarafa yapıştırdım. Bu kısımlar süsleme için, tamamen zevke kalmış. Başka bir şekilde de yapılabilir.

[​IMG][​IMG]

Kurdelemin fiyonkcuğunu attım ve bu süslü kapağı altı ile birleştirdim.

Sayfayı Paylaş