1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

kalicam yardim edin... :)

Konusu 'Excel Çalışmaları' forumundadır ve U2ANGEL tarafından 5 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. U2ANGEL

U2ANGEL Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    pls yardim :)

exelde alt alta 12 satirda + li ve - li rakamlar var (bu rakamlar bellli islemlerin sonucunda geliyor) ama hangi satirda + hangisinde - oldugu oncesindeki yapilan islemlerle devamli degisiyor. bu sayilardan +lari kendi arasinda - leride kendi arasinda toplayip baska bir satirda nasil gosterebilirim...

cok ugrastim ama sonuc alamadim

yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.357
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.819 ÇTL
    Excel sayfanızda A1 den A10 a kadar rakamların olduğunu ve bunlardan bazılarını - bazılarını + olduğunu arsayalım. ETOPLA fonksiyonu ile - ve + olanları rahatça toplayabiliriz...

Önce eksi (-) olanları toplayalım. Bunun için boş bir hücreye alttaki formülü girin:
    Kod:
      Kodları görebilmek için ÜYE omalısınız !
    Şimdi de artı (+) olanları toplayalım.
    Kod:
      Kodları görebilmek için ÜYE omalısınız !
    Umarım işinizi görür...

3. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    bu formülü bir ara bende çok aramıstım aptal şeye topla diom - leri düsüp topluodu :D saol yorumsuz :D

Sayfayı Paylaş