Kan Gölü - Tess Gerritsen / Kitap Özeti

Katılım
2 Ksm 2012
Mesajlar
367
Beğeniler
92
Yaş
30
Şehir
Ankara-Antalya
#1


Dr. Clare Elliot : Kasabaya yeni taşınmış doktor.
Lincoln Kelly :Kasabanın şerifi.
Noah Elliot:Clare'in oğlu.
Max Tutwiller:Gölde araştırma yapan biyolog.
Mitchell Grome :Gazeteci kimliğiyle kendini gizleyip gölde araştırma yapan bilimadamı.
Amelia:Noah'ın kız arkadaşı.
Kitabın Özeti:
Dr. Clare Elliot oğlu Noah’ı metropolün tehlikelerinden korumak ve babasının ölümünden sonra yaşadığı bunalımlardan kurtarmak için sessiz ve güvenli bir yer olan Locust gölünün kenarındaki Tranquility kasabasına yerleşmeye karar verir. Kışın yaklaşmasıyla birlikte işlerin göründüğü kadar kolay olmadığını fark eder. Kendi hastalarından olan Taylor Darnell’ın okulda gerçekleştirdiği katliamla olaylar kötü gitmeye başlar. Bu olayda çocuğun babası ve doktoru Clare’i suçlar ve birileri kasabadaki hastalara Clare’i suçlayan mektuplar gönderir.
Clare’in bulduğu bir kemik parçasından yüz yıl önce işlenen cinayetler ortaya çıkar. Kasabanın elli yılda bir işlenen cinayetlerin varlığının ortaya çıkmasıyla gölden yayılan bir hastalığın buna neden olduğunu düşünen Clare bu hastalığı bulmak için uğraşmaya başlar. Kasabanın şerifi Lincoln Kelly gittikçe artmakta olan şiddet olaylarınla uğraşırken Clare’in de araştırmalarında yardımcı olur. Aralarında ki iş birliği yakınlaşmalarına neden olur.
Kasabalılar gölün araştırılması yerine başka suçlular ararlar.Locust gölü kasabanın gelir kaynağıdır kasabanın yetkili konseyi olayların üstünü örtmek için elli yıl önceki olayların araştırılmasını istemezler.Kasabalılara göre bu olaylar satanistlerin,cadıların ya da yabancıların suçudur. Clare kasabalının nefretinin hedefi olur.
Noah Kelly’nin alkolik karısının ölümüyle suçlanır.Noah’ın suçsuzluğunu kanıtlamak isterken araştırmaları onu Anson biyoloji laboratuarlarına götürür.Gölde araştırma yapan biyolog bir bilim adamı olan Max Tutwiller peşinden hastalığın kaynağını bulur ve orda Dr.Max Tutwiller'ın cesetiyle karşılaşır.Kendine gazeteci süsü veren Mitchell Grome gölde yaptıkları araştırmanın ortaya çıkmaması için Clare’i öldürmeye çalışır. Noahın suçsuz olduğunu bilen Amelia’nın evden kaçıp gölde Clare’i bulmasıyla bütün sır ortaya çıkar.
Mağaradaki parazit solucanların vucutlarına yerleştiği çocukların saldırganlaşıp çevrelerine dehşet saçmasına neden olyorlardır.
Mitchell Grome araştırmalarının ortaya çıkmaması için Şerifin karısını,Max Tutwiller'ı öldürmüştür.
Warren Emerson elli yıl önce işlediği cinayetlerin parazit solucanlarının neden olduğu ortaya çıkmasıyla kasabanın canavarı olmaktan kurtulmuş kız arkadaşı İrisle yıllar sonra barışmıştır.
 
Top