1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Kansızlık ve saç dökülmesi ??

Konusu 'Doktorunuz Sizlerle !' forumundadır ve MeRciMeK tarafından 13 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. MeRciMeK
    Masum

MeRciMeK V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    1.871
    Ödül Puanları:
    7.230
    Banka:
    427 ÇTL
    Merhabalar ..

Benim kansızlık sorunum var ve yarım bıraktığım ilaç tedavisine tekrar başladım 1 ay önce kadar..
    Doktorum saç dökülmesinin bundan kaynaklandığını söylemişti..Ama bu aralar ciddi anlamda arttı ilaçları kullandığım halde oluk oluk akıyo saçlarım kel kalıcam sanki..
    İlaçlar etkisini henüz göstermedi mi yoksa başka bi sorun olabilir mi? Cildiyeye gitsem mi ?

Şimdiden teşekkürler ..

2. (нαявιι)

(нαявιι) Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    180
    Banka:
    5 ÇTL
    benımde çok dokuluo saçlarım gerçekten kansızlıktanmı ilaçta kullanmıyorum gerçi :s:s

3. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Sadece saç dökülmesi Kansızlıktan olmaz.. 4 sene önce bende yaşadığım için biliyorum.. Saç dökülmesinin başka hastalıktan olma ihtimalide var

Baya bi belirtileri var kansızlığın aklımda olanları yazıcam
    Uyku hali
    Çarpıntı
    sürekli üşüme
    unutkanlık

Doktora gittiğinzde dikkat ettiyseniz doktor ilk göze bakar.. Alt göz kapağınızın altı eğer beyazsa çok kırmızılığı gidiyorsa, kansız olduğunuz belli olur :)

4. MeRciMeK
    Masum

MeRciMeK V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    1.871
    Ödül Puanları:
    7.230
    Banka:
    427 ÇTL
    En önemli belirtileri Zeyno'nun dediği gibi halsizlik, üşüme, parmak uçlarında morarma ve sürekli uyku isteği...

5. Dr_M

Dr_M Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    0 ÇTL
    Saç dökülmesinin pratikte en sık nedeni stres ve psikolojik nedenler. Bazen de normal dökülmeler hastalıkmış gibi görülebiliyor. Genetik geçiş çok fazla ,hormonal nedenler, kansızlık, dış etkenler, beslenme gibi birçok nedeni var. Cildiye ile görüşerek nedenini belki bulabilirsiniz. En azından kontroller yapılmış olur.

Sayfayı Paylaş