1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Kapucuoğulları

Konusu 'Çerez Hatıra Defteri' forumundadır ve GRSLYLDRM tarafından 23 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. GRSLYLDRM

GRSLYLDRM Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    Kapucuoğulları hakkında bilgilenmek istiyorum. Benim bilgilerimi zamanla aktaracağım.Bu konuda çalışmalarım var.:)

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.366
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.922 ÇTL
    Elbette hocam. Bilgilerinizi paylaşmanız bizi sevindirir. Vikipedi'de küçük bir bilgiye rastladım Kapucuoğulları hakkında...

Hoşgeldiniz

...

Kapucuoğulları
    Eski adı halt olan köye 1464 yılında KAPICIOĞLU ailesi yerleşmiştir. KAPCIOĞLU adı, Oğuzlar'ın ULU-YÖRÜK'ün üç keliçesinden Çepni Türkleri'nin bir boyunun adıdır. Hammer Tarihi 3. cilt * syf 299'da "Osmanlı devleti bir (çadır) biçiminde telakki( :kabul etme ) ediyorlardı. başlandgıçta, yönetimle ilgili en önemli kararlar "kapı"nın önünde alındığı için Osmanlılar'da kapı terimi, doğrudan doğruya siyasal iktidarla ilgili anlamında kullanılmıştır. Orta asya'daki Türk yaşamında ve devlet yönetiminde "kapı" görevinde bulunan bir boydur. o samandan beri devlet yönetimiyle iç içedirler. eski türklerde ad verme geleneği bir olaya dayanır. bu boy, çadır şeklindeki kapı bölümünde görev aldığından "kapucuoğulları" adını almıstır. Kapıcıbaşı ünvanı , saray kapılarının onursal muhafızı demektir ve karşılığında maaş alır.

3. nazlıtopal

nazlıtopal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    neycuk :)

Sayfayı Paylaş