Kar Bolu Tünelini Kapattı

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Katılım
25 Tem 2009
Mesajlar
7,623
Beğeniler
515
Şehir
MAVİ
#1
Yoğun kar yağışı sebebiyle TEM otoyolu Bolu Tüneli Ankara istikameti, 3 ve 4 numaralı viyadükler üzerinde kayan TIR'lar nedeniyle kapandı.
Kayan araçları kurtarma çalışmaları devam ederken, TEM otoyolu Ankara istikametinde araç konvoyu oluştu. Kaynaşlı Bölge Trafik İstasyon Amirliği'ne bağlı ekipler, Ankara istikametine giden araçları Kaynaşlı'da turnike çıkışından D-100 karayolu Bolu Dağı istikametine yönlendiriyor. TIR ve kamyonların trafiğe çıkmasına izin verilmezken, zincirsiz hiçbir aracın seyretmesine izin verilmiyor.


Düzce şehir merkezinde yoğunluğunu artıran kar yağışı nedeniyle Cedidiye Mahallesi Göksel Sokak üzerinde park halinde bulunan bir otomobilin üzerine yağan karı tartamayan çam ağacı devrildi. Ağacın altından otomobili kurtarmak için gelen Düzce Belediyesi'ne ait itfaiye ekipleri, ağacın alt dallarını motorla kestikten sonra vinç yardımı ile ağacı geriye kaldırdı.

Ağacın altından otomobil alındıktan sonra itfaiye ekipleri ağacı tamamen keserek kaldırımdan kaldırdı. Yoğun kar yağışı nedeniyle Belediye İlan Servisi'nce anons yapılarak; vatandaşların özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, toplu taşıma araçlarının kullanılması istenirken, zaruri hallerde de zincir takarak trafiğe çıkmaları istendi.

Düzce Şehir Merkezi İstanbul Caddesi üzerinde kaldırımlarda biriken karları temizlemek için Belediye Temizlik İşleri adeta seferber oldu. Yoğun çalışmaya rağmen kar kaldırımları doldurmaya devam etti.

Şehir merkezine giriş ve çıkışlarda bütün araçlar trafik ekipleri tarafından tek tek kontrol edilerek, zincirsiz giriş ve çıkışlara izin verilmedi. Düzce Belediyesi ve Karayolları ekipleri yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

(CİHAN)
 

Benzer konular

Top