Kar Yağışı Ulaşımı Engelledi

Papatya

V.I.P
V.I.P
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
23,328
Beğeniler
6,844
Şehir
Seattle.
#1


Muş'un Hasköy ilçesi ile Bitlis'in Mutki ilçesini birbirine bağlayan güvenlik yolunda karla mücadele çalışmaları başladı. Bugün başlayan kar yağışı nedeniyle Hasköy-Mutki yolu ulaşıma kapandı.

YAĞIŞLI HAVA GELİYOR

Hafta sonunda kuzey, iç ve doğu bölgelerde hava sıcaklığı 3 ila 6 derece azalırken, perşembe ve cuma günleri ülke genelinde yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bu akşam Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de başlayacak yağışlar, gece saatlerinde Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'in batısını etkisi altına alacak.

Genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, İç Ege, Göller yöresi, İç Anadolu'nun batısı ve Bolu çevrelerinde kar ve karla karışık yağmur şeklinde görülecek yağışlar, özellikle bu gece saatlerinde kuvvetli güneyli rüzgarla birlikte Kıyı Ege ile Muğla ve Çanakkale çevrelerinde etkili (20-50 kg/metrekare) olacak.

YAĞMUR VE KAR YAĞIŞI

Yağışlar, ülke genelinde, yarın genellikle yağmur ve sağanak, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Cuma günü, Trakya dışında ülke genelinde devam edecek yağışların, cumartesi günü doğu bölgelere çekilerek, iç ve batı bölgeleri terk etmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında ise yarın önemli bir değişiklik olmayacak, cuma günü kuzeybatı kesimlerde, hafta sonunda ise kuzey, iç ve doğu bölgelerde 3 ila 6 derece azalacak.

 
Top Bottom