Karınca Duası

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,140
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#1


llhümme yârabbi ve Cebrâiyle ve miykâiyle ve îsrafiyle ve Azrâiyle ve îbrahiyme ve İsmâ'iyle ve İshâka ve Yakûbe ve Mün¬ zilelberekâti vetevrâti vezzebûri vel'incili velfurkan. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil'aliyyil' azıym. Lâ ilahe illallâhül meli¬ kül'hakkul mübiyn. Muhammedür Resûlullahi sadıkul va'dil
emiyn. Ya Rabbi ya Rabbi, ya hayyu ya kayyûmü, ya zelcelâli vel
ikram. Es'elüke ya rabbel'arşil' azıym. En yerzukaniy rızkan halâ¬
len tayyiben Birahmetike yâ erhamerrahimiyn.
Yemliyha, Mekseliynâ, Misliynâ, Mernüş, Debernûş, Şazenüş,
Kefeştatayyüş, Kıtmiyr.=Meali=


Hz. Süleyman devridir Kuraklık ve kıtlık her yeri kavurmaktadır. Hz. Süleyman mü’min bir toplulukla beraber, şehrin dışına, yağmur duasına yönelmiştir. Yolda bir karınca dikkatini çeker… Zavallı hayvan sırtüstü yatmış, ayaklarını göğe doğru uzatmış, debelenip dua etmektedir. Karıncanın duasına kulak kabartır, Hz. Süleyman… karınca demektedir ki: “ALLAH’ım bizi Sen var ettin… Ve Senin rahmetin olmadan biz yaşayamayız Ya, bize su verirsin ya da bizi helak edersin. Emir, ferman Senindir.”
Gözleri yaşarır, peygamberin… Ve az sonra Cebrail’in getirdiği bir haberle de coşar, taşar, ağlamaya başlar..Cebrail, o karıncanın duasının kabul edildiği haberini getirmiştir.”
Peygamber yanındaki topluluğa döner:
“Dönün” der “Siz başkasının duasıyla sulanacaksınız.”NOT: Karınca Duası ismiyle ma'ruf (bilinen) bu duâda Karın* ca ismini belirten herhangi bir işaret geçmemektedir. Hal böyle olmasına rağmen, halk tarafından bu duâ "Karınca Duası" is* miyle aranıp sorulmaktadır. Ancak, çok faziletli dualar bu duada yer almıştır.
 

Benzer konular

Top