Karma cilt için öneriler

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,528
Beğeniler
6,245
Takım
GALATASARAY
#1
Karma cilt için önerilerCildinizin bazı bölümleri fazla yağlı iken bazı bölümleri ise çok kuru ise cilt tipiniz karma cilt tipidir. Karma cilde sahip olan kişilerde cilt parlaması şikayetine çokça rastlanmaktadır. Karma tip ciltlerin bakımı diğer tip ciltlere göre daha zor ve karmaşıktır. Kuru bir cilt sahibinin yüzünü nemlendirmesi, yağlı tip cilde sahip kişinin ise doğru çözümleri kullanarak cildin nem seviyesini ayarlaması yeterlidir. Ancak karma tip ciltlerde her iki durum da söz konusu olduğu için aynı anda farklı uygulamaları kullanmak gerekecektir.

Karma cilt tipi;
Alın ve burun bölgesinden oluşan “T bölgesi” dediğimiz bölgenin fazla yağlı olması, yanak ve çene bölümlerinin kısmen yağlı olması, geri kalan bölgelerin ve özellikle göz çevresinin aşırı kuru olması durumudur.

Karma cilt için önerilerin başında muzlu yüz maskesi gelmektedir;

Karma cilt bakımı için 1 tane muzu kabuklarını soyduktan sonra iyice ezerek püre haline getirin. Oluşan püre kıvamı içerisine 1 tatlı kaşığı kremşanti ekledikten sonra cildinize sürün ve yarım saat beklettikten sonra ılık su ile yıkayarak temizleyin.

Bir başka karma cilt önerisi de ıspanak uygulamasıdır;

3 adet ıspanak yaprağını kaynattığınız süte batırarak ıslatın. Sıcak sütle ıslanmış olan bu ıspanakları soğumadan yüzünüze yerleştirin. 5-10 dakika bekletip, yüzünüzü ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Bira mayası çözümü;

1 kaşık bira mayası ile 1 kaşık ılık sütü katıştırarak mayanın erimesini sağlayın. Mayalanması için yarım saat bekletin. Yüzünüzde 20 dakika kalması yeterli olacaktır.
 

Benzer konular

Top