Kars'ta çatışma: 1 onbaşı şehit

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Katılım
22 Şbt 2008
Mesajlar
35,227
Beğeniler
7,077
Şehir
TÜRKİYE
#1
Kars'ın Kağızman ilçesinde güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada bir onbaşı şehit oldu, bir er de yaralandı.


KARS'ın Kağızman İlçesi'nin kırsal kesiminde ‘Yıldırım -128’ adı verilen operasyonda PKK'lı terösitlerle çatışmaya giren askerlerden 22 yaşındaki Piyade Onbaşı Onur İlhan şehit düştü, 1 asker de ağır yaralandı. Şehit Onbaşı İlhan için Erzurum'da tören düzenlenirken cenazesi Artvin'in Şavşat İlçesi'ne gönderildi.

Kağızman'ın Dibekkaya Köyü yakınlarındaki Horoztepe Mevkii'nde dün saat 20.00 sıralarında Sarıkamış 9'uncu Motorlu Piyade Tugayı timleri sürdürdükleri ‘Yıldırım- 128’ adı verilen operasyon sırasında PKK'lı terörist grubu ile ‘sıcak temas' sağladı. Çıkan çatışmada 2 asker yaralandı. Yaralı askerler, helikopterle Erzurum'daki Mereşal Çakmak Askeri Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan Piyade Onbaşı Onur İlhan, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kimliği açıklanmayan yaralı asker ise ameliyata alındı. Kaçan teröristlerin ele geçirilmesi için bölgede çok geniş çaplı operasyonun sürdüğü belirtildi.

Şehit Onbaşı Onur İlhan için Mareşal Çakmak Askeri Hastanesi'nde tören yapıldı. Hastane bahçesinde bugün saat 10.40'da düzenlenen törene Vali Sami Bulut, 9'uncu Kolordu Komutanı Korgeneral Nejat Bek, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Atatürk Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Nihat Akbulut, Emniyet Müdürü Kamil Çolak, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Taner Aksakal ile subaylar katıldı. Mareşal Çakmak Askeri Hastanesi imamı Mahmut Kilit, “Ahirete intikal eden şehitimize hakkınızı helâl ediniz” dedi. Törene katılanlar topluca “Helal olsun” diye karşılık verdi. Şehit Piyade Onbaşı Onur İlhan'ın cenazesi, toprağa verilmek üzere ambulansla Artvin'in Şavşat İlçesi'ne götürüldü.
 

Benzer konular

Top