1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

kediler mart ayinda niye bagirir?

Konusu 'Hayvanlar' forumundadır ve dderya tarafından 1 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. dderya
    Ayyaş

dderya kOkOşŞ Süper Moderatör

Beğenileri:
    7.486
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir :)
    Banka:
    219 ÇTL
    Mart ayına girdiğimiz şu günlede kedilerin çığlıklarını duymaya başladık.Peki neden kediler sadece
    mart ayında böyle. Yoksa bizmi yanlış biliyoruz. Kendim merak ettim ziyaretçileriminde merak edecegini düşünerek netten biraz araştırma yaptım hem kendim öğrendim hemde sizlerin bilgisine sunmak istedim. Bakalım kediler neden mart ayında azgınlaşıyormuş.
    Mart ayına yaklaşırken ya da Mart ayından sonra kedilerin çığlıklarını duymayan yoktur. Ancak dikkat ederseniz bu çığlıkların sadece Mart ayına özel olmadığını görürsünüz.
    “Kızışma dönemi” olarak adlandırılan bu dönem aslında gündüz saatlerinin uzamaya başlamasına denk gelir. FSH hormonu Gün ışığını daha çok gören kedinin beynindeki hipotalamus bölgesi uyarılır ve böylece FSH denen hormon üretilmeye başlar. FSH, hem yumurtalıkların yumurta
    üretmesini, hem de östrojen hormonunun salgılanmasını sağlayarak dişi kedileri çiftleşmeye
    hazırlar.

Zavallilarim, bizim regl donemimizdeki gibi aci cektiklerinden bagirirlarmis. Bazi bilgisiz insanlar da dalga gecer bununla ne yazik ki...

Sayfayı Paylaş