Keman çalmaya yeni başlayanlar için naçizane öneriler

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Katılım
8 Arl 2012
Mesajlar
6,100
Beğeniler
4,716
#1
Keman çalmak her yiğidin harcı değildir. Kendi kendinize gerçekten istediğinizin bu olup olmadığını sorun. Müzik kulağınızı test ettirin. Yola bir bilenle başlamak geleceği garantilemenin birinci adımıdır, ilerde sorun yaşamayın.
Bir şeyi sıfırdan öğrenmek, her zaman yanlış öğrenilen şeyi düzeltmeye çalışmaktan çok daha kolaydır.
Sabırlı olun
Azimli olun
İnatçı olun
Hırslı olun
Kemanınızı sevin
Keman için verilen gerek parmak, gerek arşe egzersizlerini asla es geçmeyin
İlk başta yaptırılan boş tel egzersizi, aylar sonra bile işinize yarayacaktır. Her egzersizi yerinde ve doğru bir biçimde uygulayın, çalışın
Egzersizlerden çok sıkıldığınızda başka parçaları deşifre etmeye çalışın, ama o egzersizleri fazla ihmal etmeyin
Dünyada tek keman çalan, zorluklarla tek boğuşan siz değilsiniz... Ama o zorluklarla baş edebilme yetisi, hüneri, hırsı ve şekli sayesinde kemanda yücelirsiniz...
Herhangi bir şey çalışırken en ufak bir ağrı hissettiğinizde o saniyede kemanı bırakıp 20-30 saniye elinizi kolunuzu sallayarak dinlendirin, sonra devam edin.
Son olarak herkes keman çalmak, çalabilmek zorunda değildir. Çok seviyor, uğruna yıllarınızı, saatlerinizi verebilmeyi, yeri geldiğinde tatilinizi, yeri geldiğinde bütün önemli günlerinizi geçirmeyi göze alıyor bile olabilirsiniz. Eğer yeterli düzeyde el-kol kabiliyetine, müzik kulağına sahip değilseniz keman çalmanız çok da hayırlı olmayabilir. Daha iyi yapacağınız başka bir enstrümana veya başka bir hobiye yönelin. Bu sizi daha mutlu edecektir..


ALINTIDIR
 
Ekleyen Benzer konular Kategori Cevaplar Tarih
_nehir_ Müzik 9
_nehir_ Müzik 0
_nehir_ Müzik 0
_nehir_ Müzik 0
_nehir_ Müzik 1

Benzer konular

Top