1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Kendi cabanizla kelime ezberleyin

Konusu 'Öğrenci Salonu' forumundadır ve Hazangülü tarafından 31 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    976 ÇTL
    44 kategoride 2000 küsür kelime tüm kelimeler kendi dilinde yazılıp seslendirilmiş yanına türkçe açıklamasıda yazılmıştır.

kelimeler internetpolyglot sitesinden yararlanılarak hazırlanmıştır.

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

bu da ben rusça ve yunanca okunuşları biliyorum yazıcıdan çıkarırken boşa yer kaplamasın diyenler için:

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]bu da japonca yazıların düzenlenmiş hali sayfa sayfa ayrılmış (20 punto) son sayfalar kısaysa bir önceki sayfanın sag kısmına yazdırıyorum 220 sayfa falan gidiyor hepsi için

yazıcıdan çıktı alacaksanız yazıların başlıklı

1 ay boyunca hiç indirilmeyen diller siliniyorlar onlarıda zaman buldugumda tekrar yükleyecegim.

sesli alfabe ve okunuşlar:

japonca:[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

arapça:[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

amharaca:[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

benim uyguladıgım çalışma şekli:
    ilk önce o dilde harflerin nasıl okunduguna bakarım kelimleleri ezberledikten sonra((kelime ezberlemeden gramer kitabı okumanın pek faydası yoktur)) orta düzeye kadar gramer anlatan bir kitabı şöylece bir okuyup(örnekleri falan çözmeyin ilk etapta zaman kaybettirir daha sonra dönüş yapabilirsiniz ki ben örnekleri çözmem orta seviyeye yakın olana kadar çok fazla zaman alıyor hızlı ilerlemeyi önlüyor)bir adet konuşma kılavuzu alıp okursanız %100 faydasını göreceksiniz(bende alkım yayınlarının cd li konuşma kılavuzu var tavsiye ederim)
    böylece biraz daha geliştikten sonra wwww.livemocha.com sitesine üye olup(site ücretsizdir) türkçe ögrenmek isteyen yabancılara türkçe ögretip onların dilini ögrenebilirsiniz ayrıca sitede her dil için 4 ayrı kurs vardır.

kelimeleri yazıcıdan çıkarıp mp3 playerla dinlemek çok iyi oluyor.

kelimeleri yazıcıdan çıkarırkende çok iyi bir yöntem buldum kelimeler alt alta yazıldıgından kagıdın sadece sol kısmına yazıyordu bende uzun bir kategoriyi tek sayfaya yazdırmak için(mesela ulaşım kategorisi)yazdırmadan önce önizleme yapıyorum diyelim 3 sayfa çıktı ilk sayfanın hangi kelimeyle bittigine bakıyorum o kelimeye kadar olan kısmı seçip yazdırıyorum daha sonra kalanları ortaya yazdırıyorum digerlerinide sag kısma yazdırıyorum
    bunun için zengin metin belgesi açıp yazdırılacak kelimeleri mouse ile seçip ortaya hizala veya saga hizala diyerek önceden sol kısmını yazdırdıgım kagıdı takıp boş olan kısımlaınada yazdırmış oluyorum böylece.

Alinti

ve not ben bu sekilde almanca ögrendim okula gitmeden :)))

2. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.764
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka: