Kendi cabanizla kelime ezberleyin

Hazangülü

Forum Onuru
44 kategoride 2000 küsür kelime tüm kelimeler kendi dilinde yazılıp seslendirilmiş yanına türkçe açıklamasıda yazılmıştır.

kelimeler internetpolyglot sitesinden yararlanılarak hazırlanmıştır.

1-ingilizce:Web Hosting - Dedicated Server

2-fransızca:Web Hosting - Dedicated Server

3-ispanyolca:Web Hosting - Dedicated Server

4-almanca:Web Hosting - Dedicated Server

5-rusça:Web Hosting - Dedicated Server

6-çince:Web Hosting - Dedicated Server

7-italyanca:Web Hosting - Dedicated Server

8-japonca:Web Hosting - Dedicated Server

9-arapça:Web Hosting - Dedicated Server

10-yunanca:Web Hosting - Dedicated Server

11-hintçe:Web Hosting - Dedicated Server

12-portekizce:Web Hosting - Dedicated Server

13-ukraynaca:Web Hosting - Dedicated Server

14-lehçe:Web Hosting - Dedicated Server

15-romanca:Web Hosting - Dedicated Server

16-hollandaca:Web Hosting - Dedicated Server

17-amharaca:Web Hosting - Dedicated Server

bu da ben rusça ve yunanca okunuşları biliyorum yazıcıdan çıkarırken boşa yer kaplamasın diyenler için:

Web Hosting - Dedicated Server bu da japonca yazıların düzenlenmiş hali sayfa sayfa ayrılmış (20 punto) son sayfalar kısaysa bir önceki sayfanın sag kısmına yazdırıyorum 220 sayfa falan gidiyor hepsi için

Web Hosting - Dedicated Server

yazıcıdan çıktı alacaksanız yazıların başlıklı

hali:Web Hosting - Dedicated Server
1 ay boyunca hiç indirilmeyen diller siliniyorlar onlarıda zaman buldugumda tekrar yükleyecegim.

sesli alfabe ve okunuşlar:

çince:Web Hosting - Dedicated Server

japonca:Web Hosting - Dedicated Server

arapça:Web Hosting - Dedicated Server

amharaca:Web Hosting - Dedicated Server

hintçe:Web Hosting - Dedicated Server

portekizce:Web Hosting - Dedicated Server

benim uyguladıgım çalışma şekli:
ilk önce o dilde harflerin nasıl okunduguna bakarım kelimleleri ezberledikten sonra((kelime ezberlemeden gramer kitabı okumanın pek faydası yoktur)) orta düzeye kadar gramer anlatan bir kitabı şöylece bir okuyup(örnekleri falan çözmeyin ilk etapta zaman kaybettirir daha sonra dönüş yapabilirsiniz ki ben örnekleri çözmem orta seviyeye yakın olana kadar çok fazla zaman alıyor hızlı ilerlemeyi önlüyor)bir adet konuşma kılavuzu alıp okursanız %100 faydasını göreceksiniz(bende alkım yayınlarının cd li konuşma kılavuzu var tavsiye ederim)
böylece biraz daha geliştikten sonra wwww.livemocha.com sitesine üye olup(site ücretsizdir) türkçe ögrenmek isteyen yabancılara türkçe ögretip onların dilini ögrenebilirsiniz ayrıca sitede her dil için 4 ayrı kurs vardır.

kelimeleri yazıcıdan çıkarıp mp3 playerla dinlemek çok iyi oluyor.

kelimeleri yazıcıdan çıkarırkende çok iyi bir yöntem buldum kelimeler alt alta yazıldıgından kagıdın sadece sol kısmına yazıyordu bende uzun bir kategoriyi tek sayfaya yazdırmak için(mesela ulaşım kategorisi)yazdırmadan önce önizleme yapıyorum diyelim 3 sayfa çıktı ilk sayfanın hangi kelimeyle bittigine bakıyorum o kelimeye kadar olan kısmı seçip yazdırıyorum daha sonra kalanları ortaya yazdırıyorum digerlerinide sag kısma yazdırıyorum
bunun için zengin metin belgesi açıp yazdırılacak kelimeleri mouse ile seçip ortaya hizala veya saga hizala diyerek önceden sol kısmını yazdırdıgım kagıdı takıp boş olan kısımlaınada yazdırmış oluyorum böylece.

Alinti

ve not ben bu sekilde almanca ögrendim okula gitmeden :)))