Kendi kendine park eden Hyundaı ix35

Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,718
Beğeniler
8,981
Takım
GALATASARAY
#1
Üstün güvenlik unsurları, başarılı motor seçenekleri ve etkileyici tasarımı ile sınıfında öne çıkan Hyundai ix35, zengin donanım seçeneklerine bir yenisini daha ekledi.

Park esnasında büyük kolaylık sağlayan "Akıllı Park Asistanı", artık Hyundai ix35'in Style Plus donanım seviyesinde standart olarak sunuluyor. Ön park sensörüyle birlikte alınan Akıllı Park Asistanı, hem 1.6 litrelik düz vites hem de 2.0 litrelik otomatik şanzımanlı Hyundai ix35'te yer alıyor.Sürücü, aracını park etmek istediğinde basit bir tuşla devreye giren sistem, otomobilin hem sürücü hem de yolcu tarafına park edebilmesine imkan tanıyor. Ön ve arkadaki sensörleri sayesinde uygun park yeri bulduğunda sesli ve görüntülü uyarı veren Hyundai ix35, daha sonra sürücüye ileri ve geri manevra yapmasını bildiriyor. Direksiyon manevrasının otomatik olarak araç tarafından kontrol edildiği sistem sayesinde paralel park sorunu ortadan kalkmış oluyor.Türkiye'de 2010 yılının Mart ayında satışına başlanan Hyundai ix35'te, iki motor seçeneğiyle birlikte Style ve Style Plus donanım seviyesi tercih edilebiliyor. Akıllı Park Asistanı'nın sunulduğu Style Plus donanımında geri görüş kamerası, ön ve arkada ısıtmalı deri koltuklar ve panoramik sunroof gibi hayatı kolaylaştıran ve segmentinin standartlarını belirleyen birçok donanım alınabiliyor. Hyundai ix35'in fiyatları, motor ve donanım alternatiflerine göre 56 bin 800 TL ile 107 bin 200 TL arasında değişiyor.Kaynak: zaman.com.tr
 
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,718
Beğeniler
8,981
Takım
GALATASARAY
#3
Ben bu arabayı inceledim, test sürüşü yapmadım ama zaten bu Hyundai ürettiği araçlarda konforu önemsiyor. Benim baktığım araç full versiyondu. Baz modelinde birçok özellik eksik. Ama nedense güvenlik biraz geri planda kalıyor gibi sürekli. Ya da geçmişte güvenlik konusunda Hyundai hakkında çıkan dedikodular mı gerçekler mi bilemiyorum ama hala etkiliyor beni.

Hyundai i35'in özellikle paneli harika, benim arabamla kıyaslandığında doğrusu benimki çok demode kalıyor :) Arabadaki konfora dair aksamların hepsi kolay ulaşılabilir düğmelerle kontrol edilebiliyor.

Bu aracın ikinci dezavantajı da ikinci el piyasasının yok denecek kara az olması. Satmaya kalktığınızda mutlaka özellikle bu aracı arayan müşteriye ulaşmalısınız ve rahat satamazsınız. Ama araç gerçekten hayran bırakıyor kendisine...
 
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,718
Beğeniler
8,981
Takım
GALATASARAY
#7
Hyundai markasına karşı biraz ön yargılıyım güvenlik konularında. O yüzden başka bir marka iste hemen göndereyim :)
 

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Katılım
8 Ekm 2011
Mesajlar
9,490
Beğeniler
3,354
#8
Ne güzel bir haber ..Bizim tanponlar kurtuluyor ..bütün hanımlara kullanım mecburiyeti getirilmeli bence =))

Ben Hyundai kullanıyorum yorumsuza katılıyorum karlı ve ıslak zeminlerde araba çok hassas kaymaya yer arıyor .

 

Benzer konular

Top