1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Key ödemeleri pazartesi başlıyor

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve KıRMıZı tarafından 26 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

 1. KıRMıZı

  KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

  Katılım:
  22 Şubat 2008
  Mesajlar:
  27.259
  Beğenileri:
  7.064
  Ödül Puanları:
  11.580
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Karmaşıkkk
  Yer:
  TÜRKİYE
  Banka:
  5.771 ÇTL
  Konut Edindirme Yardımı (KEY) hesaplarının tasfiyesi kapsamında hak sahiplerine yapılacak ödeme pazartesi başlıyor.


  Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile Ziraat Bankası tarafından belirlenen ödeme takvimine göre, TC kimlik numarasının son iki rakamı 00-08 olan hak sahiplerine 28 Temmuz Pazartesi günü, son rakamı 10-18 olan hak sahiplerine ise 29 Temmuz Salı günü ödeme yapılacak. Ödemelerin, iş günleri içinde devam edip 8 Ağustos Cuma günü tamamlanması öngörülüyor.


  Duyuruya göre, ilgili kanun gereği tasfiye halindeki Emlak Bankası tarafından Emlak Konut GYO AŞ'ye bildirilen listelerin, hak sahipliğinin tespitine esas olmak üzere Resmi Gazete'de 28 Temmuz 2008'den itibaren ilan edilecek. Emlak Konut GYO'nun internet sitesinde de ayı tarihten itibaren KEY ödemelerine ilişkin sorgulama yapılabilecek. KEY hak sahipleri, ödeme miktarlarını internet sitesinden TC kimlik numaraları ve sosyal güvenlik numaraları ile öğrenebilecekler.

  NÜFUS CÜZDANI, EHLİYET VEYA PASAPORT İBRAZI GEREKİYOR

  TC kimlik numarası ve sosyal güvenlik numarası ile yapılan sorgulama sonucunda çıkan ödeme miktarına hak sahibinin itirazı olmaması durumunda, hak sahipleri ödemelerini, belirtilen ödeme tarihleri doğrultusunda Ziraat Bankası şubelerinden, TC kimlik numarası ibraz ederek alacaklar.


  Kurumlar tarafından TC kimlik numarası bildirilmeyen hak sahiplerine ödeme yapılamayacak. Bireysel ödeme için Ziraat Bankası şubelerine başvuran hak sahiplerinin, TC kimlik numarası ile birlikte nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport ile başvuru yapmaları gerekiyor. Sosyal güvenlik numarası ile ödeme yapılmayacak.

  ZİRAAT BANKASI BANKKART'I OLANLAR, 28 TEMMUZ'DA PARASINI ALABİLECEK

  KEY hak sahiplerinden, Ziraat Bankası’nda hesabı bulunan ve bu hesabına ilişkin Bankkartı bulunanlar, Ziraat Bankası ATM’lerinden, TC kimlik numaralarına göre belirtilen günleri beklemeden ilk günden itibaren paralarını alabilecekler. Dolayısıyla bu hak sahiplerinin 28 Temmuz'dan itibaren şubeler yerine, doğrudan Ziraat Bankası ATM’lerinden paralarını almaları mümkün olabilecek.


  KEY ödemeleri, bireysel olarak Ziraat Bankası şubelerinden yapılabileceği gibi, Ziraat Bankası şubelerine başvuruda bulunan kurum/kuruluş ve saymanlıklar aracılığıyla toplu olarak da sağlanabilecek.


  Kurum ve kuruluşlardan, halen çalışan personelinin KEY tutarlarını topluca almak isteyenler, herhangi bir Ziraat Bankası şubesine başvurarak, personeline ait bilgileri bir CD ve istenen diğer belgeleri vermeleri halinde, bu kurum ve kuruluşlara, belirtilen ödeme günleri beklenmeden ilk gün topluca ödeme yapılacak. Bu konuda, Ziraat Bankası şubelerinden detaylı bilgi alınabilecek.

  HİSSE SENEDİ TALEP EDECEK OLANLAR

  Hisse senedi talep edecek hak sahiplerinin, Ziraat Bankası şubelerine bireysel olarak başvurmaları gerekiyor. Bu kişiler; Ziraat Bankası'ndan hisse senedi hak sahipliğine ilişkin dekont alacaklar. Topluca hisse senedi talebi kabul edilmeyecek. Hisse senedi ilmühaberlerinin hak sahiplerine teslimine ilişkin usul ve esaslar daha sonra Emlak Konut GYO AŞ tarafından ilan edilecek.

  İTİRAZLAR İLK ÖNCE ÇALIŞILAN KURUMA

  TC kimlik numarası ile yapılan sorgulama sonucunda listede isimleri yer almayanlar, sosyal güvenlik numarası ile yapılan sorgulamada TC kimlik numarasının bulunmaması ya da KEY hak sahibi olduğunun ve ödeme miktarının doğru olmadığının ileri sürülmesi halinde, 3 ay içinde öncelikle adlarına ödeme yapan kurumlara (çalışmış oldukları kurumlara) başvuracaklar. Bu kurumlardan sonuç alınamaması durumunda ise sosyal güvenlik kurumlarına müracaat edilmesi gerekiyor.


  Hak sahibinin ölmüş olması halinde, veraset ilamına istinaden yapılacak ödemelerde, yasal mirasçıların tümünün aslen/vekaleten birlikte müracaat etmeleri veya miras ortaklığına temsilci atanması gerekecek. İştirak halinde mülkiyetin müşterek mülkiyete dönüştürüldüğüne dair mahkeme kararının ibraz edilmesi halinde ise hisse oranında ödeme yapılacak.


  Vekaletname ile yapılacak ödemelerde, genel vekaletnameye istinaden ödeme yapılabilecek, özel bir vekaletname istenmeyecek. Ancak, ibraz edilecek genel vekaletnamede, vekilin bankadan para çekme yetkisinin bulunması gerekiyor.


  Duyuruda, ilgili kanun uyarınca Resmi Gazetede ilan tarihinden itibaren 5 yıl içinde talep edilmeyen alacakların Hazineye irad kaydedileceği hatırlatıldı.
   
 2. KıRMıZı

  KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

  Katılım:
  22 Şubat 2008
  Mesajlar:
  27.259
  Beğenileri:
  7.064
  Ödül Puanları:
  11.580
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Karmaşıkkk
  Yer:
  TÜRKİYE
  Banka:
  5.771 ÇTL
  Duyuruya göre, TC kimlik numarasının son rakamına göre KEY hak sahiplerinin ödeme tarihleri şöyle:

  T.C. Kimlik No Son İki Rakamı Ödeme tarihleri

  ------------------------------ ------------------
  00 - 08 28.07.2008
  10 - 18 29.07.2008
  20 - 28 30.07.2008
  30 - 38 31.07.2008
  40 - 48 01.08.2008
  50 - 58 04.08.2008
  60 - 68 05.08.2008
  70 - 78 06.08.2008
  80 - 88 07.08.2008
  90 - 98 08.08.2008
   

Sayfayı Paylaş