Kıbrıs, Köpeğini Asan Avcıyı Arıyor

Papatya

V.I.P
V.I.P
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
23,328
Beğeniler
6,844
Şehir
Seattle.
#1
KKTC'de birçok kişi, iyi av yapamadığı için kızıp köpeğini asarak öldüren sonra da yakmaya çalışan avcıyı arıyor.

KKTC'de köpeğini zalimce asan kişiye tepkiler büyüyor. Sosyal paylaşım sitelerine düşen köpeğin ağaca asılı görüntüsü büyük tepki topladı. Görneç olarak bilinen av bölgesinde bulunan köpeğin durumuna tepki gösteren hayvan sever vatandaşlar davranışın kabul edilemez olduğunu vurguladılar.

Bu konuda Avcılık Federasyonu Başkanı Nihan Tayfunoğlu'na çağrı yapan vatandaşlar,"bu çirkin olayı yapan veya yapanları tespit etmek için acaba bir çaba sarf edilecek mi? Ayrıca bu konuyla ilgili bir açıklama bekliyoruz" diyerek hayvan haklarını gözetmesi için federasyonu icraata geçmeye davet ettiler.

RUM TARAFINDA DA BENZER BİR OLAY YAŞANMIŞTI

Rum tarafında geçtiğimiz hafta yaşanan bir olay mahkeme tarafından hapse mahkum edilmişti.

Sosyal paylaşım sitelerine görüş yazan bir çok hayvan sever ise geçtiğimiz hafta Rum kesiminde köpeklerine iyi davranmayan bir şahsın bir ay hapse mahkum edildiğine de dikkat çektiler

KKTC'de avcılık çok yaygın bir spor olarak rağbet görüyor. Adada lisanslı binlerce avcı ve kayıtlı silah bulunuyor. Belirli mevsimlerde ve belirli gün Tarım ve Orman Bakanlığı av bölge ve çeşitlerini yayınlıyor. Avcılar bu listelere göre avlanıyorlar.

 
Top Bottom