Kilo almanızı önleyecek 5 öneri!

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,280
Beğeniler
127
#1


Yaz ayları yaklaşırken hemen hemen tüm kadınlar da hatta erkeklerde kilo verme, fit bir vücuda sahip olma istedği artar. Bu sebepten kışın ihmal edilen vücudu toparlamak ve alınan kiloları hızla vermek için çalışmalar başlar. Rejimler, spor salonlarına yazılmalar... Tüm bunların dışında kilo almanızı engellemek için yapmanız gereken birkaç öneri...

Porsiyon miktarını azaltın
Aşırı ağır yiyecekler olmadığı sürece, canınızın çektiği şeyleri yemekten korkmayın. Ancak az az yemeye özen gösterin. Canınız özel bir şey çektiğinde az bir miktarla ihtiyacınızı giderin. Ana öğünlerde masadan tıka basa doymuş bir şekilde kalkmayın; sofradaki besinlerden ihtiyacınız olduğu kadarını alın ve tam doymadan kalkın.

Öğünleri sıklaştırın
Porsiyonları azalttıktan sonra ara öğünleri sıklaştırın. Bir meyve, biraz kuru yemiş, küçük bir paket yoğurt gibi seçeneklerle ara öğünlerinizi doldurun ve enerjinizi toplayın. Ayrıca sağlık açısından bol bol sıvı tüketin.

Güzel havaları değerlendirin

Bahar ayları geldi, havalar ısınmaya başladı. Kilo almanızı önlemek istiyorsanız bu güzel havaları değerlendirin; bol bol yürüyüş yapın. Düzenli yapacağınız, günde 45 dakikalık bir yürüyüş kilo almanızı engellediği gibi vücudunuzu toparlar.

Televizyon ve bilgisayarınızı ihmal edin

Bütün bir kış soğuk havalardan dolayı eve kapandığınız günlerde televizyon karşısında ya da bilgisayar başında çok vakit geçirmişsinizdir. Artık tüm gün bir şeylerin karşısında oturmaktan vazgeçin ve mümkün olduğunca temiz hava eşliğinde hareket edin.

Şekerleme sürelerinizi azaltın
Kısa uykular hayat kurtarır. Yorucu tempolu günlerde, gün içerisinde gerçekleştireceğiniz 15-20 dakikalık şekerlemeler bünyeye iyi gelir. Ancak yorgun olsanız bile bu şekerlemeleri 2-3 saate çıkarmaktan ve tüm günü yatarak geçirmekten kaçının.
 

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,280
Beğeniler
127
#3
Ben uyguladim :)))) ve basarilida oldum :))) az yiyince gercekten kilo aliniyor yani az derken aksama kadar ac durup bir oyun yada 2 oyun yiyince :)))

kirmizi yazi ile ayirdigim yerler tarafimdan uygulanmistir ve sonuc 10 kilo :)))))
 
Top