1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Kimbilir nerdesin, yalnızlığın hicran rengisin!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 21 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL

Hasretin sakin sokaklarındayım
    Nereye baksam, solan yaprakları koklasam, hüzünle barışsam
    Feryadım dinmiyor, içimi sızlayan yara iyileşmiyor, ümit her vakit boyun büküyor
    Halin sahrasında,hıçkırıklar var sol yanımda, ah u zar ile çaresizliğe sessizce adım atsamda

Artık sesim duyulmaz oldu
    Gönül mahzun ve mağdur birşeklide hesapla hazan oldu
    Dinemeyen ahım hiç yorulmadı, sehven yapılmış ne varsa hazince içime oturdu
    Gülmeye çaremi kaldı, tebessüm eden umuda dayandı, yorgun ve bitkin melal bana kaldı

Geceye baksam haşyet kokar
    Sevdası olmayan bir yürek, nasıl mütebessim bakar
    Kar her vakit içime yağar,bıçkın dalgalar acziyetimi yoklar, lahza niye acır yar
    Süruru özlerim, kaderi nasıl isyan ederim, nasip için sabra ve kanaate niye hoyratça gülerim

Hicaz mahakımı sever oldum
    Hüzzam tınısıyla artık huzur buldum, saba ile düş kurdum
    Tanburun sesiz alıp götürüyor beni, sazendenin derdi sanki benim ki gibi duruldum
    Korku ve kederi nasıl beslesem, sinemde ikamet ettirip hazan olup göçsem, çare değil unuttum

Düşünmek için duygular haz olmalı
    Kalp lekelerinden arınıp, hakikatin aksanıyla konuşmalı
    Kararan ne varsa sevda diye avunmamalı, aşk için esarete nazar edip kölelik yapmamalı
    Ruhun sevdası okunmalı, kalbin inşirah ile aşka ram olmalı, ikram ve hassasiyet ihlas yapılmalı

Her kimi hor görürsem, yaşarsın
    İçinde beslediğin canavardan haberdar mısın, anlamalısın
    Avunmak için bahane aramasan, muhakeme için azimle yol almaya adanmalısın
    Ecelin vakti gelmeden, nefesin tükenmeden, kalbin sedası bitmeden hesabıyla barışmalısın

Akıl kalbin feri ve vicdanın rengidir
    Vuslata aşina olan her kimse emeğini ve merakını elcümle hak için hasretmelidir
    İlimsizlik sığlık demektir, halde yaşanmayan ilim sadece rivayet için derlediğin azık değildir
    Uyuyan bir kalp, ahdinden uzak bir hesap, içsellikten arileşmiş cenah aşk ve sevda ehli değildir

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş