1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

kimilerine göre aşk

Konusu 'Aşk' forumundadır ve kelebek tarafından 16 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Herkes aşkı kendince tarif ediyor. Ve şimdi şairlerden, yazarlardan sonra sıra bilimadamlarında. İşte deneyler sonucu bulunan aşk formülleri...

Aşk bir mucizedir / Emile Zola
    Aşk bir muammadır / Eflatun
    Aşk bir nöbettir / Stendhal
    Aşk hislerin şiiridir / Balzac

Aşk odur, budur, şudur... Binlerce yıldır herkes aşkı tarif etmeye çalışıyor. Bazılarına sen hiç aşık oldun mu dediğinde "Bilmiyorum, nedir?" diye soruyor. Karşıdaki "Böööyle kalbin çarpar, onun için ölümü bile göze alırsın," diyor. Bazıları ise aşkı yaşadığına emin oluyor. Yaşadıklarından örnekler vererek aşkı anlatıyor. İşte üç erkek, üç örnek:
    "Chat'te tanışmıştık ve bir sevgilisi olduğu için ona aşık olamam sanıyordum. İlk buluştuğumuzda onu mavi elbisesiyle bana doğru yürürken gördüğümde ellerimin titrediğini fark ettim. Sanırım 15 dakikalık sohbet boyunca titreyen ben değil de, aşka yenik düşen mantığın ta kendisiydi," diyor 18 yaşındaki Salim.
    19 yaşındaki Uğur ise Salim'le yarışıyor: "Adı anılınca bile yüzümün uyuştuğunu, mimiklerimi ve konuşmamı kontrol edemediğimi hissederim. Tenimde bir çekilme, bütün vücudumda bir ürperti ve titreme olur. Eğer kötü giden bir şey varsa içimden yemek bile gelmez." Ama aşık olunca en çok dağılan 23 yaşındaki Volkan... "Ne söylediğimi ben bile anlayamam, sonra ter boşalır. Bir şey yemek ancak lafı geçince aklıma gelir. O anı bozacağını korktuğumdan tuvalete bile gidemem. Ellerimin titrediği çok olmuştur. İnsanın içinden koşmak gelir ama bazen bir sandalyede saatler geçer. Koşmaktan beter yorulursunuz."
    Aynı bu üç delikanlı gibi filmler, şarkılar ve şiirler de sürekli aşkı anlatıp durur. Şarkıların birinde Emel Sayın "Aşkın kanununu yazsam yeniden," der.

2. Defne

Defne Aktif

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    18 ÇTL
    çok hoş tarifler ya

3. cırcırböcee

cırcırböcee V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    335 ÇTL
    aaaaaaahhhh aşk sen nelere kadirsinde gel gör beni aşk neyledi .....

4. **kadir*smr**

**kadir*smr** Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    1 ÇTL
    selam benle sen aynı kaderi paylaşıyoruz demekı eline sağlik cırcır böcegi

Sayfayı Paylaş