1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Kimin, Suçu Ne?

Konusu 'Ne Mutlu Türküm Diyene' forumundadır ve wien06 tarafından 28 Eylül 2010 başlatılmıştır.

 1. wien06

  wien06 V.I.P V.I.P

  Katılım:
  30 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  6.043
  Beğenileri:
  154
  Ödül Puanları:
  4.480
  Meslek:
  Serbest
  Yer:
  Viyana
  Banka:
  3.568 ÇTL
  Bu hissizlikle cemi’yyet yaşar derlerse pek yanlış

  Bir ümmet göster, ölmüş ma’nevatiyyle sağ kalmış?


  M. Akif ERSOY


  Millet; aynı duygu ve düşünce etrafında birleşen, tasada ve kıvançta ortak şuuru taşıyan insanlardan oluşur…

  Acaba biz böyle miyiz?

  Gerçekten de Milletçe aynı şeylere mi seviniyor ve üzülüyoruz?

  Yoksa millet olmanın temel unsurlarından olan milli ve dini kültürel değerlerimizin ret ettiği yozlaşmadan pay alarak kimlik mi değiştiriyoruz?

  Daha birkaç hafta önce Anayasa değişikliğine dair referandumdan dolayı siyaseten ortalık toz dumana dönmüş, insanlar selamlaşmamak derecesinde birbirlerine küsmüşken, ne oldu da Referandumun getirecekleri ve Ülkemizin geleceği üzerinde konuşulması gerekirken “Fatmagül’ün suçu ne?” diye biliyoruz?

  İslami değerlere önem verdiğini belirten muhafazakar AKP Hükümeti döneminde tv’lerdeki yerli diziler; sapıklık, tecavüz, çarpık ilişkiler, cinayet, ensest ilişkiler, kaçırma, dolandırıcılık v.b. gibi ahlaksızlıklarla dolu..!

  İslamiyet’in kesinlikle “Haram” kıldığı, Türklüğün Töresinde ise böylesi davranışlarda bulunanların toplumdan tecrit edildiği ahlaksızlıklar, halka nasıl olur da gösterilir? Bu eylemleri örnek alabilecek kişilerin varlığı hiç mi düşünülmedi? Acaba bu yerli diziler en fazla hangi yerleşim bölgelerinde izleniyor? RTÜK denilen kurum nerede?

  Belki de, bu gösterimlerde bir AB uyum projesidir!

  AB’nin sosyal yaşam kriterlerine uyum sağlamamız için, ahlaki değerlerimiz de esneklik göstererek hoşgörü adında taviz vermemiz mi istenmektedir? Bu projeler de dış destekli sivil toplum örgütleri tarafından yürütülmekte olabilir!

  O halde, milli birliği sağlayıcı tasalarımız (üzüntülerimiz, endişelerimiz) ve kıvançlarımızın (sevinçlerimiz, gururlarımız) ortak değerleri değiştirilmek isteniyor… Ne yazık ki, uyutularak kendi kimliğimize karşı duyarsızlaşıyor ve başkalaşıyoruz!!!

  “Dil, kültür, soy, tarih ve din” birliklerinden oluşan Türk Milleti; Sadece “Tabiyet ve menfaat” birlikteliği ile oluşan ABD’nin siyasal millet değerlerine dönüştürülmeye başlanmıştır. Nihayet “Küçük Amerika” oluyoruz(!)

  Ama; bu değişim politikalarına karşı insanımızın seciyesi, seceresi ve seviyesi cevap verecektir. Çünkü; Fatmagül’ün değil, Müslüman Türk olarak yaşamanın suçunu öğrenecektir…

  YILMAZ KARAHAN
   
Benzer Konular
 1. __nUrAy__
  Mesaj:
  3
  Görüntüleme:
  547
 2. Hazangülü
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  609
 3. Mavi Gül
  Mesaj:
  5
  Görüntüleme:
  1.027
 4. YoRuMSuZ
  Mesaj:
  5
  Görüntüleme:
  1.621
 5. Suskun
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  849
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş