1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Kimlik Bilgileri Deşifre Oldu - İşte Kontrol Linki

Konusu 'İlginç Linkler' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 6 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.323
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.713 ÇTL
    Garip bir dönemden geçiyoruz. Yasalarla korunan kişisel kimlik bilgileri gizliliğini dijital ortamda koruyamayanların teknik bilgisizliği tüm seçmen kayıtlarının internete düşmesine neden oldu. Daha önce de buna benzer bir olayla karşılaşılmıştı ancak bu daha kapsamlı.

Aşağıdaki linkten adınızı kontrol edebilirsiniz. Öyle ki TC Kimlik No bile ortada. Tam olarak test edemedim. İlk 30 yayında sanırım aynı isimden.

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

Şu an ciddi şekilde tüm kimliklerin ve TC numaralarının değişmesi tartışılmakta tepede...

Kimlik bilgileriniz bir başkasının eline geçerse başınıza ne gelebilir?

E-DEVLET KONTROLÜ ŞART

Kimlik bilgilerinizle adınıza bir telefon hattı açılıp açılmadığını kontrol etmek için E-Devlet'e bağlanarak göz atmanızda fayda var. Sahte bir kimlik üzerinde size ait bilgilerle düzenlenmiş nüfus cüzdanları bu konuda başınızı ağrıtabilir. Sizin adınız kullanılarak alınan telefon hatlarının faturaları önünüze gelmesi çok da imkansız değil.

BANKACILIK İŞLEMLERİ

Hesaplarınızın olduğu bankalarla iletişime geçerek bilginiz dışında bir talimat ya da işlem yapılıp yapılmadığını kontrol etmenizde de fayda var. Kimlik bilgilerinizle bankaların call-center servisleri üzerinden işlem yapmak oldukça kolay. Annenizin kızlık soyadı aslında sizi çok iyi koruyan bir güvenlik sorusu değil çünkü sosyal medyahesaplarınız açıksa, kısa bir taramayla annenizin kim olduğu ve kızlık soyadının ne olduğu anlaşılabiliyor!

Ancak belirtmek gerekir ki: Kimlik fotokopiniz ve imzanız olmadan hiçbir banka kredikartı veremiyor. Sahte kimlik ve fotokopisi oluşturulsa bile zorunlu olarak ikametgah belgesi veyahut güncel bir fatura isteniyor. Bunlar olmadan kredi kartı veya vadesiz hesap bile açılması mümkün değil. Ancak banka personelinin bu evraklar olmadan da işlem yapması imkansız değil. Fakat böyle bir durumda uğrayacağınız zarar karşısında banka hukuka karşı hesap vermek durumunda. Fakat siz bunu fark edene kadar iş işten geçebilir, bu sebeple kontrol yapmakta fayda var.

KİMLİK DOĞRULAMASI YAPILAN İNTERNET SİTELERİ

Bazı sosyal platformlarda onaylı kullanıcı olmak için kimlik bilgilerinizin doğru tanımlanması yeterli! Bu da sizi isteğiniz dışında ilginizin alakanızın olmadığı sitelerle, forumlarla ve sosyal medya hesaplarıyla ilişkilendirebilir!

SAHRA_BUSE ve _nehir_ bunu beğendi.
  2. _nehir_
    Avare

_nehir_ Schrödinger'in Kedisi ♕ Özel üye

Beğenileri:
    4.241
    Ödül Puanları:
    8.980
    Banka:
    825 ÇTL
    Ben yokum, bunlara bile deşifre olmamayı başarmışım resmen internet gizemliliğimde level atladım :D

3. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.323
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.713 ÇTL
    Ama orada ilk 30 görünüyordu, muhtemelen varsın. Henüz tam olarak incelemedim. Sonraki 30 sayfası vardır ya. İlk 30 da bende yoktum. :)

4. _nehir_
    Avare

_nehir_ Schrödinger'in Kedisi ♕ Özel üye

Beğenileri:
    4.241
    Ödül Puanları:
    8.980
    Banka:
    825 ÇTL
    Yok ya bende ilk 30 da çıkmadı.. Yalnız sen deyince şimdi tekrar baktım site hiç açılmıyor bende

5. kAşİf
    Cesur

kAşİf Düşünmek lazım.. Moderatör

Beğenileri:
    6.750
    Ödül Puanları:
    9.080
    Meslek:
    kaşif
    Banka:
    2.463 ÇTL
    sayfaya ulaşılmıyor arıza bendemi acaba..?

6. SAHRA_BUSE
    No Mood

SAHRA_BUSE MiKRoSKoBiKCaNLı Özel üye

Beğenileri:
    3.791
    Ödül Puanları:
    8.080
    Banka:
    726 ÇTL
    Bende de acilmiyo

7. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.323
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.713 ÇTL
    DNS lerin değişmesi lazım arkadaşlar. Türkiye'den yasaklı.

Ama ülkemiz IP adreslerinden değil dünyadan yasaklanmalıydı. Sonuçta art niyetli insanlar bu yöntem asla durdurmaz.

SAHRA_BUSE bunu beğendi.
  8. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.323
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.713 ÇTL
    Eğer Chrome kullanıyorsanız siteler önündeki engellemeleri kaldıran eklentiyi de kullanabilirsiniz arkadaşlar. Alttaki linki inceleyiniz. Şahsen ben kullanıyorum

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

Sayfayı Paylaş