1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Kimlik numarası olmayan oy kullanamayacak!

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve MRMİC tarafından 16 Mart 2009 başlatılmıştır.

1. MRMİC

MRMİC Uzman

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    1.130
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    167 ÇTL
    Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 29 Martta yapılacak yerel seçimlerde, seçmenlerin yalnızca üzerinde T.C. Kimlik Numarası bulunan bir kimlikle oy kullanabileceklerine ilişkin kararının, radyo ve televizyonlarda sıkça yayınlanmasını istedi.RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, YSK yaptığı duyuruda, söz konusu kararının, "Vatandaşların oylarını kullanırken herhangi zorlukla karşılaşmamaları bakımından, uydu ve ulusal düzeyde yayın yapan özel televizyon ve radyo kanallarında sıkça yayınlanmasını" istedi.YSK'nın kararında, 29 Martta yapılacak mahalli idareler seçimlerinde, T.C. Kimlik numarası taşıyan, nüfus cüzdanı, resmi daireler veya iktisadi devlet teşekküllerince verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi gibi seçmenin kimliğini tereddütsüz olarak ortaya koyan resimli ve resmi nitelikteki belgelerden birisinin sandık kurulu başkanlarına verilmesi suretiyle oy kullanılabileceği kaydedilmişti.T.C. Kimlik Numarası taşımayan belgeye dayanılarak oy kullandırılamayacağı ifade edilen kararda, bunun dışında, seçmenlerin T.C. Kimlik Numarası taşımayan ve üzerine elle veya etiket şeklinde yazılan belgeler ile oy kullanmalarının mümkün olmadığına hükmedilmişti.

2. MRMİC

MRMİC Uzman

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    1.130
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    167 ÇTL
    Benim kimlik kayıp galiba yaa kim gidip çıkaracak bu hengame kalabalıkta püfff işmi yani:@ Ömrümde ilk defada acayip oy veresim var

3. Haziran

Haziran Usta

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    630
    Yer:
    Nereye:)
    Banka:
    35 ÇTL
    bugün haberlerde insanların tckimlik nolarını almak için girdikleri kuyrukları izledim..E be yurdum insanı simdi mi aklın basına geldi 1 senedir naparsın ne edersin kendini son dakika sefil edersin

4. zuzuu

zuzuu Uzman

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kayboldum:(
    Banka:
    66 ÇTL
    benim umrumda değill:)nasıl olsa oy kullanmıycam:):)

5. Haziran

Haziran Usta

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    630
    Yer:
    Nereye:)
    Banka:
    35 ÇTL
    bence herkes oy vermeli 1 oy 1 oydur memleket elden gitmeden

6. zuzuu