1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Kiprikler İçin Doğal Bakım

Konusu 'Bakım & Makyaj & Güzellik' forumundadır ve Çağlayağmur tarafından 18 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.419
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    813 ÇTL
    Uzun ve sık kipriklere sahip olmayı her kadın ister. Birçoğuda bundan mahrumdur. Kimizaman dökülmeden kaynaklı kimi zaman ise yapısal kiprikler kısa ve azdır. İşte bunun için doğal bir bakım seyrek ve kısa kiprikli bayanlara denemekte fayda vardır diye düşünüyorum.

Dökülen Kirpikler İçin :
    10 gr. badem yağı, 5 gr. lanolin ve 5 gr. vazelini karıştırıp benmari usulü karıştırarak eritin. Küçük bir cam kavanoza koyup her gün düzenli olarak sürün. Ardından da papatya çayına pamuk batırıp göz çevrenizde bekletin.

Kirpikleri uzatmak için :

1 bardak suyu kaynatın. 1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gr kakao yağı ekleyip karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın. Karışımı soğutup 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.
    Daha uzun ve gür kirpikler için eşit miktarda Hint yağı ile badem yağını küçük bir şişede karıştırın. Bu karışımı 15 gün boyunca yatmadan önce, gözlerinize kaçırmamaya özen göstererek, kulak temizleme pamuğu yardımıyla kirpiklerin kökünden ucuna doğru sürün. Kirpiklerinizin beslenerek güçlendiğini ve uzadıklarını fark edeceksiniz.

2. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.785
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    387 ÇTL
    uzunluk iyide bazen çok dökülüyor ama böyle uğraşmak da istemiyorum...zaten bir gün sürsem 5 gün unutuyorum..

3. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.419
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    813 ÇTL
    :) Biraz zahmetli hazırlamak ama sonuç iyi olabilir. Gerçi bana sorarsan bakım ürünlerinden, güneş kremi ve gündüz krremi kullanırım bende.

4. SAHRA_BUSE
    No Mood

SAHRA_BUSE MiKRoSKoBiKCaNLı Özel üye

Beğenileri:
    3.806
    Ödül Puanları:
    8.080
    Banka:
    746 ÇTL
    tek başına badem yağı bile etkili düzenli kullanımda.. :)

Sayfayı Paylaş