1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Kırık Tuş

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve Suskun tarafından 28 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. Suskun

  Suskun V.I.P V.I.P

  Katılım:
  16 Mart 2009
  Mesajlar:
  22.929
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  6.230
  Yer:
  Türkiye
  Banka:
  26.960 ÇTL
  Sxvdiğim

  Sxni kırdım biliyorum.Bu cümlxyi ilk kxz söylxmiyorum sana.
  Vx nx çarx ki,son kxz olmayacak.Hxpimiz hayatta mükxmmxl olmaya çalışıyoruz,karşımızdakindxn dx mükxmmxllik istiyoruz.Bxlki buna hakkımız var.Ama küçük hatalarımıza rağmxn yinxdx güzxl bir şxylxr yapabiliyoruz dxğil mi?

  Hatırlıyor musun sxnin için ilk kxz dxmlxdiğim çayı.Suyunu tam ısıtmadan koyduğum için tatsız tuzsuz,bulaşık suyu gibi bir şxy olmuştu.Fakat sxn yinx dx içmiştin.Ki hala hatırlarız bu güzxl günü.Zar zor içtiğin o çay içtiğimiz xn güzxl çaylardan biri olmuştu.
  Bir kxrxsindx dx sxn ayağına dar gxlxn bir ayakkabı almıştın.Bxn uyarmıştım ama sxn ayakkabı numaranın küçük olduğunu söylxyxrxk ille de onu giymxk istxmiştin.İlk hafta çxktiğin sıkıntıları hatırlıyorum.Sonunda ayakkabıyı giymxmiştin.Zarar xtmiştik.O ayakkabıyı alırkxn inatla gözlerimin içinx bakıp,küçük ayakkabı alma ısrarını hayal xdiyorum şimdi.Hırçın bakışların,çocuk yüzündx şimşxk gibi parlamıştı.İlk defa korkmuştum sxndxn.Nx zaman sxndxn uzak kalsam,yüzünün o çocuksu hilini düşünür txbxssüm xdxrim.Şmdi olduğu gibi….

  Sxn bxnim çoraplarımı sık sık kaybxdişimx şaşırırsın.Bxnsx hala daha bilgisayara dokunmanı xngxllxyxn o tuhaf korkunu anlayamamışımdır

  Xvlxnmxdxn önce uzun uzun yaptığımız konuşmaları,birbirimizi yoklamaları hatırlıyorum da….Bunların hiç biri yoktu hxsaplarımızda.Nx sxnin bana hxr öğün balık yxmxk istxyip istxmxdiğimi sormak aklına geldi,nx dx aklıma sxnin işkxmbx çorbası yapmaktan nxfrxt xdip xtmxdiğini sormak aklıma gxldi.
  Başka şxylxr,büyük şxylxr konuşmuştuk.Sxnin hxr şakayı ciddiyx aldığın ara sıra bu yüzdxn küsxcxğin xvlilik öncxi hxaplarımda yoktu.İhtimal ki sxdx bxnim dağınık bir adam olduğumu tahmin xtmiyordun.Bozulan cihazların sxn ancak bxş kxz söyleyincx tamir xttirdiğimi hiç düşünmxmiştin.

  İnan bana,çoraplarımı kaybxtmxktxn hoşlanmadığım kadar,çorabımın nxrdx olduğunu hxmxn söylxmxn bana tarif xdxmxyxcxğim bir mutluluk vxriyor.Hxlx dx şakalarıma öncx kızıp sonra dönüp tebxssüm xtmxn bxnim için dünyanın xn müthiş zxvki.Bu zxvklxri sxninlx payalaşacağımı hiç düşünmxmxiştim.

  Hiç olmazsa,daktilomun dökülxn tuşlarını tamir xttirmxk için ısrarcı dxğilsin.Bak bxn böylxdx yazabiliyorum.

  Sxn isx dxtaycısın,ayrıntıları incxdxn incxyx düşünüyorsun.Bir şxyx başlamak için illa hxr şxyin tamam olmasını istiyorsun.Bxn hxp kolay tarafından bakmayı yxğlxdim hayatta.Aslında,bxn dx zaman zaman sxnin gibi ayrıntıcı olmayı düşünüyorum.Hxvxslxniyorum ama olmuyor iştx….

  Şimdi saydım.Tam kırk bir tanx tuş var daktilomda.Bunlardan biri xksik.Alıştım hxr dxfasında o harf yxrinx x yazmaya.Fakat küçük bir tuşun xksikliği sana mxktup yazmama,sxnin bu mxktubu anlamana xngxl dxğil ki…Bak iştx dxrdimi anlattım sana….

  Bizi bir birimizx yazan kadxrdx lxbxttx bazı küçük tuşlarımızın kırık olduğunu biliyordu.Bir kaç tuşu xksik olsa mutluluğumuzun nx çıkar?İştx xksiğiyle kurusuyla mxktubum.Bxni mükxmmxlxn anlatıyor,duygularımı xksiksiz ifadx xdiyor.

  Sxni kırdım biliyorum.İstxrsxn hxp böyle kırık kalabilirsin…Ama tam kırk bir tuşun olduğu bu daktiloda bir tuşumuz xksik diyx yazmaktan vazgxçmxk gibi,mutluluğumuzu da yaşamaktan vazgxçxlim mi?

  Kırık da olsan sxninlx mutlu olacağımdan xminim.Yazdıkları mı anladıysan yaşadıklarımı da anlarsın.
  Gxl kırık tuş olma…

  Alıntıdır....nette gezerken gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim
   
 2. k@LpSiz_K@fKéF

  k@LpSiz_K@fKéF Forum Onuru

  Katılım:
  16 Kasım 2008
  Mesajlar:
  3.717
  Beğenileri:
  38
  Ödül Puanları:
  2.880
  Yer:
  B!L€C€G!M
  Banka:
  548 ÇTL
  Çok güzel bir yazı.
  İyi ki bizimle paylaşmışsınız :)
   
Benzer Konular
 1. KıRMıZı
  Mesaj:
  4
  Görüntüleme:
  675
 2. melegimmm
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  669
 3. ...SAKLI CeNNeT__
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  561
 4. alemdar
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  1.026
 5. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.181
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş