Kırım Kongo İki Doktora Daha Bulaştı

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,858
Beğeniler
136
#1
Diyarbakır'daki Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırılan ve Kırım Kango Kanamalı Ateşi (KKKA) sonucu kurtarılamayan Bingöl'ün Çukurca Köyü Muhtarı 42 yaşındaki Abdulvahap Bayutmuş'un tedavisini üstlenen Abdulvahap Bayutmuş'u tedavi eden 2 doktor ve 1 sağlık personeli aynı hastalık şüphesiyle gözetim altına alındı.


Diyarbakır Sağlık Müdürü Namık Kemal Kubat, doktor ve sağlık görevlilerinden alınan kan örneklerinin Ankara'ya gönderildiğini ancak, şu anda genel durumlarının iyi olduğunu söyledi.

Sağlık Müdürü Namık Kemal Kubat, bir süre önce Bingöl'den kene ısırması sonucu Dicle Üniversitesi Tıp Fakultesi Hastanesi'ne kaldırılan ve bir süre sonra kurtarılamayan köy muhtarı Abdulvahap Bayutmuş'u tedavi eden 2 doktor ve 1 sağlık personelinin KKKA hastalığı şüphesiyle gözetim altına alındığını söyledi. Sağlık Müdürü Kubat, 2 doktor ve 1 sağlık personelinin hastalık şüphesiyle gözetim altına alındığını ve kanlarının tahlil için Ankara’ya gönderildiğini söyledi. Kubat, halen aynı Hastanede bu hastalık şüphesiyle tedavi altına alınan Abdulvahap Bayutmuş'un eşi 44 yaşındaki Arife, çocukları 23 yaşındaki Muttalik ile 17 yaşındaki Gökhan Bayutmuş'un devam ettiğini bildirdi. Aynı aileden 3 kişinin tahlil sonuçlarının henüz gelmediği Gökhan Bayutmuş'un durumunun ‘kritik 'sayılabileceği belirtildi.
 
Katılım
9 Ekm 2006
Mesajlar
604
Beğeniler
3
#4
ama ben tecrübeliyim az yetiştirmedim kendimi buralarda sunni ortam yaratıp savaştım test ettim haytatta kalabiliyom.:):):)
 
Top