Kırmızı Rujlu Şeytan

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör

Küçük Sırlar dizisindeki Ayşegül (Merve Boluğur) İmiş...

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Hımm :)
O zaman THY'nin hosteslerinin tartışılan ruj rengidir diye düzelteyim :)
Yok yok yanlış anlaşılma kendi aralarında olmuş yani böyle açıklamışlar durumu onu demek istedim :)
Bunu tartışmaları da komik aslında yakışan hostes sürsün diyeyim :P

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Yok yok yanlış anlaşılma kendi aralarında olmuş yani böyle açıklamışlar durumu onu demek istedim :)
Bu görüşe katılıyorum kesinlikle. İnsanları özgür bıraksınlar biraz... :mad:

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Aman zaten güzel hostesleri yurt dışına veriyorlar herhalde ki hiç hayalimdeki hosteslerle karşılaşmadım :) Değil kırmızı ruj, filli boya sürsen bir şey olmaz onlardan :P

Kaldırım Lehçesi

Yeraltı Edebiyatı
Kırmızı ruj sürenin sanki kötü bir şey yapacağı düşünülür nedense. Aslında nedeni açıktır, kırmızı ruju "Kötü kadın" diye tabir edilen, daha sonra "Sokak kadını" diye sıfatlandırılan kişilerin daha çekici görmelerini sağlayan tek renk olgusu üzerinde durulmuştur.

Aslında kırmızının hiç bir suçu yokken, sırf erkekler tatmin olsun diye kırmızı süren "Sokak kadını" , bu lekeli ruju üzerinde taşımaya devam etmektedir.

Kırmızı rujun aslında dişleri daha beyaz ve net gösteren tarafı yok sayılarak "Pis, cız" gibi tabirler kullanılarak, sevgililere (bazı kişiler) yasaklanması ile sonuçlanmıştır.

Kısaca, kırmızı ruj şeytan derken; kırmızı ruj süren kadın çekici geldiği için cennetten dünyaya yollar insanı.