Kırmızı Şarap Güçlü Bir Antioksidan

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,803
Beğeniler
6,472
Şehir
Seattle.
#1
Günde bir kadeh içmek kalbiniz içim faydalıdır. Bundan fazlası sağlığınıza zarar verebilir. Örneğin, akşamları bir kadeh kırmızı şarap sizin için iyi olabilir ve bunun birkaç nedeni vardır. Şarabın faydalarının çoğu alkolün içindedir.

Alkol birçok şey yapar. Ancak, size kahvaltıda tek başına alkol almanızdan bahsetmiyorum. Öncelikle alkol sizi rahatlatır, bununla beraber arkadaşlarla bir akşam yemeğinde alınan alkol sosyalleşmenize ve sohbet etmenize yardımcı olur.

Şarapın kırmızı rengi üzümün derisindeki astardan gelir ve rezveritrol içerir. Yani tohumunda bulunan kimyasaldan bu rengi alır. Çok güçlü bir antioksidan olmasının yanı sıra yararları da çokdur.

Alkol, nikotin ve kafein gibi dopamin kimyasalının salgılanmasını teşvik eden şeylere bağımlı hale gelebiliyoruz. Bu maddeler, sizi yüksek bir dağın tepesine çıkmış gibi hissettiren dopamin salınımını uyarır. Bir şeye bağımlı hale geldiğiniz zaman bu bağımlılık fizyolojik ya da psikolojik olabilir. Psikolojik bağımlılık, bu kendinden geçme hissine sürekli ihtiyaç duymaktır. Fizyolojik açıdan ise, bu bağımlılığı bıraktığınızda, yoksunluktan dolayı zor ve ağrılı bir süreç geçirirsiniz. Bu yüzden tüm bu maddeleri aşırıya kaçmadan önerilen dozlarda tüketmek gerekmektedir. .


 

Benzer konular

Top