Kısa Saçı Nasıl Seksi Yaparsınız?

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,024
Beğeniler
6,468
Şehir
Seattle.
#1Saçınızın nasıl göründüğü önemli değil, yeni tarzlar denemek her zaman eğlencelidir. Yaz için, hızlı, yapılması kolay, çözüm garantili ve seksi stiller arıyorsunuz. New York’lu tasarımcı Km Lepine’e Madison Avenue’daki müşterilerine verdiği tavsiyeleri sorduk. Sadece kırpma olsa bile saçlarınızı kestirin. “Yaza kırık uçlarla başlamak istemezsiniz.” Şimdi bu stillerden birini deneyin:

Dalgalarınızla çalışın. Eğer saçınızda doku ya da dalga varsa, bununla uğraşmak güzel, seksi ve moderndir. Dalgaları belirginleştirmek için jöle ya da şekillendirici krem kullanın. Kısa ve uzun kısımlar kıvrılabilir. Yüzünüzün etrafındaki bir ya da iki tutam saç toka ile kıvrılabilir ve küçük tokalarla yüzünüzün önünden çekilebilir.

Düz saçlarınızı kaldırın.
Eğer düz ve çenenize gelen uzunlukta saçlarınız varsa önünü kabartarak görüntünüzü değiştirebilirsiniz. Sadece biraz hacim verici ürün sürün ve saçı kabartın. Daha sonra alnınızın önünden kaldırın ve hoş bir saç aksesuarı ile mesela çiçekli bir toka ile tutturun. Eğer bir Elvis kabartısı istemiyorsanız, Sadece biraz köpük ya da saç diplerinize hacim verici ekleyerek de saçlarınızı kaldırabilirsiniz. Sonra saçlarınızı saç diplerine doğru bir tarakla iterek kabartın. Bu küçük kaldırma yumuşak ve gevşektir ve doğal bir hoşluk verir.

Kaküllerinizle eğlenin. Eğer kakülleriniz varsa hepsini yana toka ile tutturmayı deneyin. (önce jöle ya da hafif sprey sürmeniz gerekebilir.) Ya da jöle sürün ve kaküllerinizin alnınızdan tek tek dökülmesini sağlayın. Görünüşünüzü inceltir ve flört ihtimalinizi artırır.

Doğal olun. Lepine’e göre, kısa düzleştirilmemiş afro-amerikalı saç yaz stili için ideal. “Saçlarınızı örebilir, bazı kısımlarda toplayabilir, sarabilir, tutturabilir, doku verebilirsiniz. Kısa doğal saçları birçok küçük güzel saç aksesuarı ile süslemeyi seviyorum.” diyor. Stil seçtiğiniz parçalara göre eğlenceli ya da gözalıcı olabilir.


 

Benzer konular

Top