1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Kişisel Gelişim İle İlgili Öneriler

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve Çağlayağmur tarafından 14 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. Çağlayağmur

  Çağlayağmur Mutlu Süper Moderatör

  Katılım:
  15 Aralık 2010
  Mesajlar:
  15.237
  Beğenileri:
  4.867
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Ankara
  Banka:
  3.782 ÇTL
  * Hiç kimse, başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır. J.Keth Moorhead / Kişisel Gelişim için öğrenmeniz gerekeni belirleyin ve öğrenin, yapmanız gerekenleri yapın. Çünkü her iş fedakârlık ister…
  * Boş bir çuvalın dik durması zordur. Benjamin Franklin / Başarılı olmak için öğrenmeniz gereken bilgilerle kendinizi mutlaka doldurun. Aksi taktirde başarısız olmak kaçınılmazdır.
  * İnsan ne kadar az şey biliyorsa, o kadar çok şey bildiğini sanır. J.J.Rousseau / Bilgisizlik çok büyük bir tehlikedir. Çünkü kendinizi geliştirmeniz gerektiğine inanmıyorsanız bunun en önemli nedeni şu andaki kısıtlı bilginiz ile kendinizi değerlendirmenizdir. Mümkün olduğuca bilgi dağarcığınızı geliştirmeye çalışın.
  * Yaşam, geriye bakarak anlaşılır, ileriye bakarak yaşanır. Montaigne / Geçmişte yaşadıklarınızdan ders alın ancak geçmişi çok düşünerek geleceğinizi mahvetmeyin. Geçmişinizden ders alarak geleceğinizi planlayın
  * Elmas yontulmadan, insanda yanılmadan mükemmelleşemez. Konfüçyüs / Yaşadığınız başarısızlıkların sizi engellemesine izin vermeyin çünkü karşılaştığınız başarısızlıklar sizi başarıya götüren en önemli silahlardır.
  * Tüm inisiyatif ve yaratma eylemleriyle ilgili bir tek basit gerçek vardır kişi kendini gerçekten adadığı anda, “Kader” de harekete geçmektedir./ Johann Wolfgang Von GOETHEBelirlediğiniz hayat amacına ulaşmak için içten karar vererek harekete geçin. Çünkü siz kendinizi bu uğurda adarsanız bu isteğiniz kaderiniz haline gelecektir.
  * Karakterinize şöhretinizden daha çok önem verin, çünkü karakteriniz, aslında ne iseniz odur, oysa şöhretiniz, başkaları sizi ne sanıyorsa odur. John WOODENY / yapmanız gerekenleri kendiniz için yapın. Başkaları sizi nasıl değerlendirecek diye düşünmeyin.
  * Başka birinin sizin kadar iyi yapabileceği bir şeyi bırakın o yapsın, siz yapmayın. Andre Gide / Başkaları sizin şu anda yaptığınızı daha iyi yapıyorsa bırakın onu o yapsın çünkü siz o işi daha iyi yapmak için kendinizi geliştirmeye çalışın. Kişisel Gelişimi sağlayan insanın iki günü bir birine eşit değildir. Çünkü her geçen gün daha ileriye gitmeye çalışır bu insanlar.
  * Sen kendinle başa çıkamayınca, senin gibi aciz düşmana kim ehemmiyet verir? Şirazlı Sâdi / İç disiplin yani irade gücü insanı başarıya götüren önemli bir özelliktir. İç disiplininizi güçlendirecek yönetmeleri hemen öğrenin.
  * Yanlış anlayanlar tarafından söylenen bir doğrudan daha kötü hiç bir yalan yoktur. William James / İletişim insanlar arası ilişkilerde oldukça önemlidir. İletişim tekniklerini sağlıklı bir iletişim ve güzel konuşabilmek için öğrenin.
  * Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, Bildiğini bilmeyeni uyarınız, Bilmediğini bilene öğretiniz, Bilmediğini bilmeyenden kaçınız. Konfüçyüs / Kendinizi geliştirmek adına seminer ve konferanslara mutlaka katılın. Bu semineri verecek insanlar mutlaka alanında uzman olan kişiler olmalıdır.
  * Eğer bir insan üniversiteden çıktıktan sonra, öğreneceği daha çok şey olduğunu öğrenebilmişse, yüksek öğrenim yapmanın bir zararı yoktur. W. Longfellow / Ne kadar iyi üniversitede okumuş olsanız da, ne kadar akademik olarak ilerlemiş olsanız da, unutmayın ki hala daha öğrenecek çok şey var.
  * Başarının %5´i yapmayı bilmekten, %95´i yapabilmekten oluşur. Fransız deyişi / Başarıda önemli olan iki etken vardır. Birincisi başarının yollarını bilmek ikincisi ise harekete geçmektir. Ancak insanı başarıya götüren asıl etken “harekete” geçmektir.
  * O işin başarılmasının imkânsız olduğunu bilmedikleri için başardılar. Mark Twain / İnsan neye inanıyorsa odur. Eğer başaramayacağına inanıyorsa başaramaz. Başarının ilk koşulu başaracağına inanmaktır.
  * Rüyaları gerçekleştirmenin en kestirme yolu, uyanmaktır. J. M. Powe / Hayallere çok fazla dalmayın. Kurduğunuz hayalleri gerçekleştirmek için uyanın plan yapın harekete geçin.
  * Gününü faydalı bir şekilde kullanmasını bilen bir insan için asıl mutluluk akşam vaktinde gelir. Corneille / Zamanınızı hayat maçlarınız doğrultusunda planlayın. Bir günü nasıl yaşadığınız Yarını nasıl yaşayacağınızı belirler.
  * Düşüncelerini gereğinde değiştirebilen kişiler, düşünebiliyorlar demektir. E.Wescott /
  Düşüncelerinize hâkim olmayı mutlaka öğrenin sizi başarı veya başarısızlığa düşünceleriniz götürmektedir.
   
Benzer Konular
 1. e-PaCk
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  1.503
 2. Çağlayağmur
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  2.535
 3. Papatya
  Mesaj:
  111
  Görüntüleme:
  11.061
 4. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  492
 5. ZeyNoO
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  678
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş