Kıskanç koca dehşeti

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,995
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
Boğmaya çalıştığı karısı kaçmaya çalışınca yaktı!


Balıkesir'in Edremit'te 6 yıllık evli Aysel Ulusu Deniz (29), kıskançlık nedeniyle sürekli şiddete maruz kaldığı gerekçesiyle eşinden boşanmak istedi. En son şiddete maruz kaldığı gün eşyalarını toplayarak evi terketmek isteyen Aysel Ulusu Deniz'e, iddiaya göre eşi Alper Deniz tarafından eter koklatıldı ve boğulmaya çalışıldı. Alper Deniz daha sonra mutfaktan getirdiği asitli kimyasal bir maddeyi son çabayla evden çıkmaya çalışan kadının vücuduna döktü. Yüzü yanıklar içerisinde kalan ve gözünde de görme bozukluğu oluşan kadın hastaneye kaldırılırken, bir gece nezarethanede tutulan eşi ertesi gün serbest bırakıldı.

EDREMİT(AHT)

Ülkede meydana gelen kadına yönelik şiddetin son mağduru Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde yaşayan bir çocuk annesi Aysel Ulusu Deniz oldu. Eşi Alper Deniz ile 6 yıl önce severek evlenen Aysel, iddiaya göre evliliğinin ilk yıllarından itibaren kıskançlık nedeniyle sürekli şiddete maruz kaldı. En son geçen cuma günü yine bir tartışma sonucu eşinden şiddet gören Aysel Ulusu Deniz, eşinden boşanmaya karar vererek eşyalarını toparlayıp evi terketmek istedi. Ancak bu sırada Alper Deniz, yakaladığı eşine eter koklattı ve boğmaya çalıştı. Alper Deniz daha sonra mutfaktan getirdiği asitli kimyasal bir maddeyi son çabayla evden çıkmaya çalışan kadının vücuduna döktü. Yüzü yanıklar içerisinde kalan ve gözünde de görme bozukluğu oluşan kadın komşuları tarafından hastaneye kaldırılırken, bir gece nezarethanede tutulan eşi ise ertesi gün serbest bırakıldı.

''Olaylar yaşanırken oğlum 'Baba yapma' diye bağırdı''
Yaşadığı dehşet anlarını anlatan Aysel Ulusu Deniz, ''Kıskançlık nedeniyle tartışmaya başladık ve beni tehdit etti. Dizlerimden silahla vuracağını söyledi. Ben de korktum evden çıkmaya çalıştım. Ailemin evine gitmek üzere giyindim. Bu sırada yatak odasında arkamdan geldi. Kokulu bir bezi burnuma dayadı ve beni boğmaya çalıştı. Bunlar yaşanırken oğlum da vardı 'Baba yapma' diye bağırmaya başladı. Bu arada ben yerde yarı baygın bir şekilde yatarken, beni bırakıp mutfağa doğru koştu. Beni bırakınca son çabayla kaçmak için dış kapıya doğru giderken onu mutfak tezgahının üzerinde gördüm. Dolabın en üstünden beyaz bir şişe aldı. Tam dış kapının kolunu tuğumda beni saçımdan yakalayarak kendine doğru dayadı. Arkamdan saldırdı. Ve şişedeki sıvıyı yüzüme, vücudumdan aşağıya her yerime döktü, son damlasına kadar. Oğlum da beni kurtarmak için yanımda duruyordu, ona da döktü. Daha sonra beni bıraktı kendi kaçmaya başladı. Ben can havliyle kendimi apartmanın içine attım. Merdivenlerden aşağıya indiğimde zaten komşular kapıyı açmışlardı. Onların daire kapısı açıktı, onların evine attım kendimi. Daha önce eşim bana yüzüme bakılmayacak hal bırakmayacağını söylemişti. Beni arkamdan gelip kendi vücuduna dayadığı için eşimin vücudunda da yanıklar oluşmuş. Bu nedenle hastaneye gitmiş ve polise benim kendini yaktığımı ileri sürerek benden şikayetçi olmuş'' şeklinde konuştu.

Eşinin serbest bırakılmasına bir anlam veremediğini belirten ve adliyeye giderek şikayette bulunan Aysel Ulusu Deniz, "Anlamıyorum, adam beni daha önce silahla tehdit etti. Evde silahlar var. Adam silahsız gezmez. Ben bu adliye kapılarında daha ne kadar sürüneceğim bu halde" diye konuştu.
 
Top