Kitapsız, tamamen dijital eğitim

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,995
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
Dijital eğitime geçiş sürecini başlatan Güney Kore, 2015 yılından itibaren hiçbir okul kitabı kullanmayacak


Birçok ülkede elektronik tahtalar, projeksiyon cihazları, ses ve video kaydediciler eğitime destek için devreye sokulmuş durumda. Ancak Güney Kore hükümeti 4 yıl içinde tüm basılı ders kitaplarını ortadan kaldırarak bu alanda bir ilki gerçekleştirecek.

BTnet.com.tr'nin aktardığı habere göre tüm müfredatını akıllı telefon, tablet bilgisayar ve akıllı TV'ler aracılığıyla uygulayacak hükümet, 2015 yılına gelindiğinde eğitim sistemi içerisinde basılı ders kitaplarından eser bırakmayacak.

Dijital kitaplarla iki yönlü (interaktif) bir eğitim sistemini beraberinde getirecek olan eğitim bakanlığı projesi kapsamında geçiş, 2014 yılında ilkokulların tümüne uygulanmış olacak. 2015 yılı ise dijital eğitimin yüksek okul mezunlarına kadar uzandığı yıl olacak.


UZAKTAN EĞİTİM 2013'TE

Hükümetin planı çevrimiçi eğitim yapan sınıfların sayısını 2013 yılında artırmak. Böylece okula gidemeyen veya seyahat engeli olduğundan uzaktaki eğitimlere katılamayan öğrenciler örgün eğitim içerisine dahil edilebilecek.

IPTV ise hükümetin üniversite müfredatını ve yabancı dil kurslarını verebilmek için kullanmak istediği bir başka teknoloji. Diğer taraftan öğretmenlerin dijital eğitim sistemine adapte olabilmeleri için başlatılan öğretmen eğitimleri de tüm hızıyla devam ediyor. Verilen bilgiye göre öğretmenlerin yüzde 25'i cihazları nasıl kullanacaklarını şimdiden öğrendi.
 

Benzer konular

Top