Kızların Yaşları

sessiz gemi

Forum Tutkunu
Bir apartmanda Pierre ve Serge adında iki matematikçi oturmaktadır. Bir gün her ikisi merdivenlerden inerken kapıcı kadınla karşılaşırlar.Bu kadın uzun süredir bu "akıllı" aydınlara cevap veremeyecekleri bir soru sormak ateşiyle yanmaktadır, yaklaşır ve Serge'ye bir kağıt uzatarak "İşte arkadaşım Gloria'nın iki kızının yaşları toplamı", Pierre'e bir kağıt uzatarak "İşte arkadaşım Gloria'nın iki kızının yaşlarının çarpımı" der ve sorar:"Bulun bakalım akıllı baylar kızların yaşlarını.". Pierre "Bu çarpım cevap verebilmem için yetersiz" der.Serge de "Bu toplam cevap verebilmeme yetmiyor" diye cevap verir. Kapıcı kadın alayla "Beni hayal kırıklığına uğrattınız" derken Pierre "Şimdi anladım, size bu iki kızın yaşlarını vereceğim" der.
Gloria'nın iki kızının yaşları nedir?
alıntı

e-PaCk

Forum Gururu
aslında iki kağıtta da aynı sayı yazıyor. kadın o yüzden öyle kağıtlara bakmadan birini birine diğerini diğerine veriyor(mesela yani ;P)
çarpımı ve toplamı aynı olan tek sayımız 2 olduğuna göreeeeeeeeeeeeee kızlarımız hem ikiz hem de iki yaşında. allah analı babalı büyütsün ;O;O

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Takım
GALATASARAY
Bende aynı şeyi düşündüm. Başka çarpımı ve toplamı 2 olan sayı olmadığına göre kızlar ikiz ve 2 yaşındalar.

sessiz gemi

Forum Tutkunu
CEVAP:

Bu konuşmalara göre Pierre’in elindeki kağıtta 4, Serge’nin elindeki kağıtta ise 5 yazmaktadır.Yaşlar ise 1 ve 4′tür...

sessiz gemi

Forum Tutkunu
ya valla ben bunu aldıgım yerde altındaki cevabı buydu..bilmiyorumm aslında bencede onlarınki daha mantıklı..