1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Klanlar Hakkında Herşey

Konusu 'Pc Oyunları' forumundadır ve Gizemli Cadi tarafından 18 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Gizemli Cadi

  Gizemli Cadi Forum Gururu

  Katılım:
  17 Mart 2009
  Mesajlar:
  2.528
  Beğenileri:
  29
  Ödül Puanları:
  1.880
  Meslek:
  Öğretmen diyolar bana sıradışı olsamda
  Yer:
  Cadilar FAN Klüp
  Banka:
  187 ÇTL
  Klanlar,kısaca tanımlamak gerekirse aslında savaş oyunu gibi dursada bana göre aslında bir strateji oyunudur... internet tarayıcısı üzerinden oynanan ve ortaçağda geçen bir oyundur. Her oyuncu; şan, şöhret ve güç kazanmasını sağlayabilecek küçük bir köyün sahibi olarak oyuna başlar, oyun strateji ve zeka üzerine kuruludur, sürekli online olmayı gerektiren aktif bir oyundur. Oyunda köylerindeki belli alanları geliştiren kullanıcılar misyoner elde ederler, misyoner diğer boş köylere veya diğer kullanıcıların köylerine askerler içerideki askerleri tamamen temizledikten sonra girip köyün sadakatini düşürürler, her misyonerin köye girişi sadakati %20-35 arasında düşürür, sadakat "0" veya - ye düştüğünde köy son misyoneri gönderenin olur ve misyoner ölür. Oyundaki amaç yeni köyler almak ve köyleri geliştirmek üzerine kuruludur, oyuncular saldırılarını genellikle geceleri yaparlar, diğer oyuncunun online olmadığı varsayılarak ve saldırılan oyuncu başka yerlerden yardım alamayacağını düşünürler, saldırı veya savunmayı tek kişi yapabildiği gibi sınırsız sayıda oyuncu aynı köye köylere saldırı ve savunma askeri gönderebilir. Oyunun ismi yani klanlar her oyuncuların bir klana yani gruba girmesi gerekir, her klanın dostları, ateşkes yaptıkları ve düşmanları vardır, bunlar harita üzerinde değişik renklerde işaretlidir.
  Geçmişi:


  Her ne kadar oyunu 6 ay öncesi bırakmış tüm hesaplarımı devretmiş olsamda 5-6 yıl gibi bir deneyimden sonra bilgilerimi sizinle paylaşmak isterim...Hesaplarımın bazılarını yaşatıyorlar sağolsun devrettiğim arkadaşlar..w2 selami196356 oyun dünyası açıldığından beri 1685 köyle halen devam etmekleKAOSS w3 egelant NEFES w6 armegetton w14 Kl@nice HÜCUM Klanları Ve bunun gibi şu anda aklıma gelmeyen ve bakıcılık ve rica üzerine bir çok dünyada oynadığım deneyimleri paylaşmaya çalışacağım ve bu oyunu oynamış arkadaşlarla beraber klanlar hakkında herşey hakkında bilgiler vermeye çalışacaz..Bu konuda merak eden arkadaşlar klanstat oyuncu dosyalarıma bakabilirler..
   
 2. Gizemli Cadi

  Gizemli Cadi Forum Gururu

  Katılım:
  17 Mart 2009
  Mesajlar:
  2.528
  Beğenileri:
  29
  Ödül Puanları:
  1.880
  Meslek:
  Öğretmen diyolar bana sıradışı olsamda
  Yer:
  Cadilar FAN Klüp
  Banka:
  187 ÇTL
  En Çabuk Nasıl Gelişebilirim?

  Çabuk gelişmek için yanınızdaki köylere askerlerinizle saldırıp hammaddesini alarak bina kademelerini arttırmanız gerekir. Ancak diğer oyuncularda aynı taktiği uygulayacağından askeri bol olan kazanır .Online süreniz uzunsa saldırı eğer az ise savunma köyü olarak oyuna başlamalısınız..

  Binalar ve özellikleri:
  ANABİNA:

  [​IMG]: Ana bina sayesinde yeni binalar yapılabilir ya da var olan binalar geliştirilebilir. Ana binanın seviyesi ne kadar yüksekse, yeni binalar o kadar çabuk yapılabilir. Bina yıkabilmen için ana binanın 15. seviyede olması gerekir.

  KIŞLA
  [​IMG]: Kışlada piyade üretebilirsin. Kışlanın seviyesi ne kadar yüksekse birliklerini o kadar hızlı üretebilirsin.

  ÇİFTLİK
  [​IMG]: At çiftliğinizde süvari yetiştirebilirsiniz. At çiftliğinizin kademesi ne kadar yüksek olursa, o kadar hızlı birlik yetiştirebilirsiniz.

  ATÖLYE
  [​IMG]: Atölyede kuşatma silahlarını üretebilirsin. Atölyenin seviyesi ne kadar yüksekse, birliklerini o kadar hızlı üretebilirsin.

  SARAY
  [​IMG]: Saray sayesinde misyoner üretebilirsin. Bu sayede yeni köyler fethedebilirsin.

  DEMİRCİ
  [​IMG]: Demircide yeni silahlar araştırabilir ve silahlarını geliştirebilirsin. Demircinin seviyesi ne kadar yüksekse, o kadar iyi silahlar geliştirebilirsin. Ayrıca araştırma süresi kısalır.

  İÇTİMA MEYDANI
  [​IMG]: İçtima meydanında savaşçıların toplanır. Bu merkezde saldırı emirlerini verebilir ve birliklerini kaydırabilirsin.

  HEYKEL
  [​IMG]: Heykelde köylüler şövalyeye saygılarını sunarlar. Eğer şövalyen ölürse, burada savaşçılarından birini yeni şövalye olarak atayabilirsin.

  PAZAR
  [​IMG]: Pazar yerinde başka oyuncularla ticaret yapabilir ya da onlara hammadde gönderebilirsin.

  ODUNCU
  [​IMG]
  : Oduncuların köyünün dışındaki sık ormandan odun keser. Bu odunları hem köyünü geliştirmek, hem de ordunu silahlandırmak için kullanabilirsin. Oduncunun seviyesi ne kadar yüksekse, o kadar çok kalas üretilir.

  KİL OCAĞI
  [​IMG]: Kil ocağında işçilerin, köyünü kurmak için önemli olan kili çıkarırlar. Kil ocağının seviyesi ne kadar yüksekse o kadar çok kil çıkarılır.

  DEMİR MADENİ
  [​IMG]: Demir madeninde, işçilerin savaşların sonucunu belirleyen demiri çıkarırlar. Demir madeninin seviyesi ne kadar yüksekse, o kadar çok demir üretilir.
  ÇİFTLİK
  [​IMG]: Çiftlik, birliklerini ve işçilerine yiyecek sağlar. Çiftliğini geliştirmezsen, köyün büyümez. Çiftliğin seviyesi ne kadar yüksekse, o kadar büyük bir nüfus beslenebilir.

  DEPO
  [​IMG]: Depo sayesinde, köyünde üretilen hammaddeleri (odun, kil, demir) depolayabilirsin. Deponun seviyesi ne kadar yüksekse, içinde o kadar çok hammadde depolanabilir.

  GİZLİ DEPO
  [​IMG]: Gizli depo sayesinde, hammaddelerini güvenli bir şekilde düşmanlarından saklayabilirsin, böylece yağmalanmalarını önlersin. Casuslar, gizli deponuzda ne kadar hammadde sakladığınızı göremezler.
  SUR
  [​IMG]: Sur sayesinde düşman birliklerinden kısmen korunursun. Sur, köy savunmanı ve birliklerinin savunmasını arttırır.


  PEKİ ASKERLERİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?


  MIZRAKÇI
  [​IMG]: Hammadde toplamak için kolay basılır ve çok hammadde toplar ayrıca atlı asker savunması için bire birdir.

  KILIÇ USTASI
  [​IMG]: Genel savunma puanları yüksektir, savunma askeri için çok önemlidir. Saldırıya göndermeyin çok yavaş gider saldırı gücüde çok değildir.

  BALTACI
  [​IMG]: Saldırı gücü bol olduğundan saldırı askeri için büyük önem taşır.

  OKÇU
  [​IMG]: Atlı ve genel savunma barındırır bu savunmaları kılıç ve mızraktan düşük olsada ikisini bir arada barındırdığı için değerli bir birimdir.

  CASUS
  [​IMG]: En hızlı birimdir. Diğer köylerdeki askerleri ve bina kademelerini görmek için kullanılır. Fakat diğer köyün casusu yolladığımız casusun 2 katı kadarsa bütün casuslarımız ölür köyüde göremeyiz.

  HAFİF ATLI
  [​IMG]: Saldırısı çok yüksektir bol ganimet alır ve en hızlı birimlerden biridir saldırı ordusunda mutlaka bulunması gerekir.

  AĞIR ATLI
  [​IMG]: En iyi savunma ve saldırı birimidir. Savunma ve saldırı ordusunda bulunması önerilir.

  ŞAHMERAN
  [​IMG]: Duvarı yıkmak için kullanılır.

  MANCINIK
  [​IMG]: Her türlü binayı yıkmak için kullanılır saldırı ve savunması yüksektir.
  ŞÖVALYE
  [​IMG]: En iyi birimdir ama her oyuncu sadece 1 tane basabilir. Savaşlarda bulduğu eşyalar herhangi bir birimin saldırı ve savunmasında +%30 yarar sağlar.

  MİSYONER
  [​IMG]: Köyleri ele geçirmek için kullanılır. Yanında asker olmadan katiyen göndermeyiniz ! (Ard arda 5 kere gönderirseniz köyü alırsınız) sadakati sıfır ve eksiye düşümelisiniz..

   
 3. Gizemli Cadi

  Gizemli Cadi Forum Gururu

  Katılım:
  17 Mart 2009
  Mesajlar:
  2.528
  Beğenileri:
  29
  Ödül Puanları:
  1.880
  Meslek:
  Öğretmen diyolar bana sıradışı olsamda
  Yer:
  Cadilar FAN Klüp
  Banka:
  187 ÇTL
  Oyuna attığınız İlk Adımlar

  Oyunda yeni iseniz, en çok ihtiyacınız olan ve düşünmeniz gereken: Kaynaklarınızdır. Oduncu kampında odun, Kil ocağında kil ve Demir madeninde demir üretebilirsiniz. Bu binaların kademelerini ne kadar yükseltirseniz, üretimleriniz de paralel oranlarda artar. Oyuna başladığınız ilk günlerde, odaklanmanız gereken binalar, kaynak üretimi sağlayanlar olmalıdır.

  Eğer kaynak üretimi ile ilgilenirken veya kaynak üreten binalarınızı geliştirirken yağmalanıyorsanız yada yağlamalanma riskiniz çok yüksek ise, Madenlerinizi korumanın bir diğer yoluda, Gizli depo yapmaktır.Gizli depo kademesini ne kadar yükseltirseniz, Gizli deponuzun saklama kapasitesini o oranda arttırmış olursunuz. Bu sayede gelen yağmacılardan kaynaklarınızı korumuş olursunuz.

  Maden binalarınızı ve kaynak üretim planlarınızı düzenledikten sonra, asker üretiminiz için ticaret yapmaya başlayabilirsiniz. Kışlanızda (Merkez Bina kademe 3 gerektirir) Mızrakçı üretebilirsiniz. Mızrakçılar saldırı için çok uygun olmayabilirler, ancak kaynak transferleri ve zayıf oyuncuları yağmalamak için uygundurlar.

  Eğer küçük çaplı ticaret yapmak isterseniz, Market inşa edebilirsiniz. Bu bina sayesinde, çevrenizde bulunan köylerin neleri satlığa çıkardığını görebilirsiniz (ipucu: Bu şekilde, hangi kaynaklara ne kadar değer verdiğine bakarak, hangi oyuncunun nelere ihtiyaç duyduğunuda öğrenebilirsiniz). Elbette kendi satışlarınızı da Market sayesinde yapabilirsiniz, fakat unutmayın ki Market binanız kademe 1 iken, 1 satıcınız olur ve satıcı sayınız her kademeye paralel olarak 1 artar.

  Yanı sıra dilerseniz bir ittifaka katılabilir veya kendi ittifakınızı kurabilirsiniz. İttifakınız sizi düşmanlarınızın saldırılarından kısmen koruyabilir. Elbette arkadaş da edinebilirsiniz...Ve zaman geçtikçe klanınızla aranızda muhteşem bir bağ oluşacaktır aranızdaki yardımlaşma sizi bir kere daha mest edecektir..  Herhangi bir Dünya �ya Sonradan Başlangıç yapma

  Eğer bir dünyaya geç başlangıç yaparsanız, stratejinizi doğru ayarlamanız gerekir. Elbette düzenli ve güvenli kaynak üretimi çok önemlidir ve kendinizi diğer köylerin yağmalarından korumanız gerekir. En kısa sürede Duvar ve Gizli depo inşa edip, kademelerini arttırmanızda fayda vardır. Bazen olası düşmanlarınıza güzel mesajlar yazmanız, aranızda bir arkadaşlık başlatabilir. Köyünüz yeterince gelişir gelişmez, siz de asker üretip yağmalara başlayabilirsiniz. Yağmalayarak kazanacağınız kaynaklar, köyünüzün gelişimini hızlandırabilir.
  Bazı durumların işleyişlerinde farklılıklar vardır. Uygulamamaya dikkat etmeniz gerekenler:
  İlk Misyonerinizi üretirken çelişkiye düşmemeye çalışın. Birkaç köy aldıktan sonra, bu işlem size mantıklı görünmeye başlayacaktır. Fakat bu durum, ölümcül bir durum olma potansiyeline de sahiptir. Oynadığınız dünyada uzun süredir oynayan çok güçlü oyuncular, kendi köylerini geliştirmiş ve güvenliklerini çok yüksek tutmuş olabilirler ve haritada çok önemli stratejik noktalara yerleşmiş olabilirler. Eğer askerlerinizin büyük bölümünü saldırılara, yağmalara gönderirseniz, bu tür oyuncular için kolay lokma olabilirsiniz! Bu tür oyuncular çevrelerini çok dikkatli incelerler ve yeni aldığınız köyleri henüz geliştirmeden elinizden almaya çalışabilirler. Saldırıya uğradığınızda, herşey için çok geç olmuş olabilir.
  En güncel ve işe yarar savunma stratejilerinden biri de, çok miktarda Mızrakçı ve Kılıç Ustası üretmektir. Güçlü oyunculara kolay lokma olmanızı engeller ve çoğu kez, tekrar saldırmalarına engel olur. Eğer ciddi bir mağlubiyet alırlarsa, sizi rahat bırakırlar. Bu durum size büyük bir moral kaynağı oluşturur. Saldıran askerlerinizin moralini %70 üzerinde tutmanıza yardımcı olur!
  Köyünüzün güvenliğini arttırmak size zaman kaybı olarak görünebilir. Ancak sonraki safhalarda bunun çok faydasını göreceksiniz. Örneğin 1200 Mızrakçı ve 1200 Kılıç Ustası çok iyi bir savunma teşkil edebilir ve artık köy güvenliğinizi de sağlamış olup, başka köyler alabilmek için Misyoner üretmeye başlayabilirsiniz.
  Büyük olasılıkla, geliştirilmiş ve değerli olan köyleri kuşatmak isteyeceksiniz...Bu konuda ben kendi adıma erkeklerin daha egemen olduğu bir oyunda kurtlar vadisi ve maçlar ve milli maçların olduğu zamanları çok seviyordum:D  Oyundaki Saldırı Sistemi

  Klan Savaşları, savaş sistemleri yapısı oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Bunu kavrayabilmenin en iyi yolu, çok savaş yaparak deneyim sahibi olmaktır. Simülatör, size farklı savaş taktiklerini deneyebilmeniz için çeşitli olanaklar verir.

  Moral Faktörü

  Oyunda, moral kavramının oluşturulma amacı, zayıf fakat aktif oyuncuları, çok güçlü oyunculardan korumaktır. Eğer çok güçlü bir oyuncu, zayıf bir oyuncuya saldırırsa, bu sayede güçlü oyuncunun birlikleri çok daha düşük bir verimle hareket edecektir. Çünkü, güçlü oyuncunun birlikleri bunun bir askerin onuruna yakışmayacak bir saldırı olduğunu bilecek ve sadece komut verilmiş olduğu için hareket edeceklerdir veya zayıf oyuncuya karşı tüm güçlerini kullanmayacaklardır.

  CAsus

  Casusların görevleri, gönderdiğiniz düşman köylerinden işe yarar bilgiler sızdırmaktır. Casuslar, At Çiftliğinde üretilebilir. Düşmanlarınızdan bilgi sızdırmak için, yeterli miktarda casus ile köylerine saldırmanız yeterlidir. Saldırı esnasında casuslar, köy hakkında bilgi toplamaya çalışırlar. Fakat diğer yandan düşman casusları, sizin casuslarınıza saldırmaya çalışacaklardır. Saldırı ve savunma bağlamında, taraflardan hangisi daha üstünse, o taraf kazanır.

  Eğer saldıran tarafın gönderdiği casus sayısı, savunan tarafın sahip olduğunun yarısından -az- ise, gönderilen casusların kurtulma şansları %50 civarlarında olur. Ancak genel olarak pek azı geri dönebilir. Eğer saldıran tarafın casus sayısı, savunan tarafın casuslarından (en az) 2 kat fazla ise, saldıran tarafın casuslarının kurtulma şansı %100 olur ve büyük bölümü geri dönebilir. Ancak savunan taraf casus kaybetmez.

  Casuslarınızı gönderdiğiniz köy hakkında bilgi alabilmeniz için, en az 1 casusunuzun geri dönebilmesi gerekmektedir. Bu bilgi aynı zamanda, saldırıp, birlikleri (en az) %50 oranında yok ettiğiniz köylerden de gelir.

  Eğer gönderdiğiniz casuslardan (en az) %50 kadarı geri dönerse, gönderdiğiniz köyün hammadeleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer %70 kadarı geri dönerse ve casusluk kademeniz (en az) 2 ise, gönderdiğiniz köydeki binalar ve bina kademeleri hakkında da bilgi alabilirsiniz. Eğer %90 kadarı geri dönerse ve casusluk kademeniz (en az) 3 ise, köydeki savunma birimlerini, dışarıda konuşlandırılmış birimleri ve yoldaki birimleri öğrenebilirsiniz.


   
 4. Gizemli Cadi

  Gizemli Cadi Forum Gururu

  Katılım:
  17 Mart 2009
  Mesajlar:
  2.528
  Beğenileri:
  29
  Ödül Puanları:
  1.880
  Meslek:
  Öğretmen diyolar bana sıradışı olsamda
  Yer:
  Cadilar FAN Klüp
  Banka:
  187 ÇTL
  Taş kagıt makas oyununa benzer mantık vardır klanlarda.Yani hiçbiri daha iyi degildir Rakibinizi iyi tanımak bu konuda sizi bir fikir sahibi yapabilir zamanla...:D Ama

  Mızrak ucuz ve kolay uretilir atlıya karsı etkili savunma verirken
  Agır atlı pahalı olmasına ragmen harcanan hammadde basına en yuksek genel ve okçu savunmasını verir.

  diğerlerininde iyi ve kötü oldugu yanlar vardır.

  Ufak bir püf noktası:
  600 birim üretebilen bir köyde uretilen tanesi 6 birimlik 100 agır atlı toplam 95000 hammadde isterken, 600 mızrak toplam 5400 hammadde ye mal olur.

  Aynı durumda köyun toplam savunması

  100 Agır atlı:46000
  600 mızrak :48000

  Detaylı verirsem

  Genel savunması :
  100 Agır atlı:20000
  600 mızrak :9000
  Atlı savunması :
  100 Agır atlı:8000
  600 mızrak :27000
  Okçu savunması :
  100 Agır atlı:18000
  600 mızrak :12000

  ********************************************************************************

  Püf noktası ileri oyuncular için gerekli tüyoları veriyor:D

  genel olarak world ler de 3 tip savunma yogunlugu olur.Saldıranın yogunluguna göre hepsi bazı durumlarda zayıf bazı durumlarda güçlüdür


  kılıc+mızrak (ortalama dengeli)
  mızrak+okcu (atlıya karsı max savunma,okcu ve okçu atlılara karşı zayıf)
  mızrak+ agır atlı (ortalama dengeli)

  (fener varsa bunların hepsine bolca mancınık)

  bu 3 stil savunma şekli. tek mızrak yaparsan baltacılarla gelirler ezilirsin. tek kılıç yaparsan atlılarla gelirler.

  saldırı atlı,genel,okcu şeklinde 3 parametreye sahiptir.

  Saldıran da hafif/ağır atlı çogunluktaysa mızrak ve okçu
  Saldıran da baltacı cogunluktaysa kılıç okçu ve agır atlı(fener varsa mancınık)
  Saldıran da atlıokçu,okçu çogunlukta ise kılıç,ağır atlı kullanılır

  Yeni başlayanlara ise:
  Hafif atlının atak gücü daha önce 100'ken şimdi 130. Bu özellik hafif atlıları ağır atlılardan daha önemli yapıyor. Çünkü 150 gücünde olan ağır atlılar daha fazla granja yiyor.


  Bu durumda iyi bir savunma yapmak için mızrak ve okçu yapmak ve atak için de hafif atlı yapmak daha mantıklı görünüyor. Tabi bu hesap yeni başlayan dünyada ki ilk köyler için geçerli. İlk köylerin hem savunmada hem de atakta çok iyi olması gerekiyor. Daha sonraki köyler için balta ve hafif atlı ikilisi ya da tercihe göre ağır atlı yapmak, atak köyü için oldukça ideal görünüyor. Savunma köyleri için okçu, mızrak ve ağır atlı üçlüsü kullanmak köyünüzü daha güçlü yapacaktır.
  Ve savunma ya da atak tüm köylerinizde duvarın seviyesini 20 yapmanız beklenmedik sürprizlere karşı etkili olacaktır.


  _____________________________
   
 5. kaptanduman

  kaptanduman Katılımcı

  Katılım:
  6 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  119
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  620
  Banka:
  0 ÇTL
  Benimde oynadığım bir oyun klanlar güzel bilgiler vermişsiniz profosyonelce devamınıda bekleriz...Gizemli cadi sizin nicklerinizi duydum efsane oyunculuğunuzu da bir bayan olarak sizi tebrik etmek isterim stratejiniz mükemmel::D
   
Benzer Konular
 1. kelebek
  Mesaj:
  3
  Görüntüleme:
  1.126
 2. Misafir Üye
  Mesaj:
  6
  Görüntüleme:
  1.838
 3. imposibel
  Mesaj:
  16
  Görüntüleme:
  7.472
 4. Mavi Gül
  Mesaj:
  3
  Görüntüleme:
  1.140
 5. arz-ı hal
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  748
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş