1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

kocanizi dövmeyin :)))

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Hazangülü tarafından 5 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    976 ÇTL

Eşini döven kadına cami temizleme cezası!

Bayburt’ta eşini dövüp bıçakla yaraladığı suçlamasıyla 11 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan 38 yaşındaki H.S, cezasını Denetimli Serbestlik Uygulaması kapsamında köy camiini temizleyerek çekiyor.

Hapis yatmak yerine cezayı temizlik yaparak çekmenin sevindirici olduğunu söyleyen 4 çocuk annesi H.S, eşinin kendisini dövdüğünü ileri sürdü, vücudunda bıçak ve mermi izi bile bulunduğunu belirterek, "Ben bu cezayı hak etmedim" dedi.

H.S'nin ceza almasına neden olan olay, 2010 yılında meydana geldi. Köydeki evlerinde tartıştığı eşi M.S’yi dövdüğü ve bıçakla hafif yaraladığı gerekçesiyle Bayburt Asliye Ceza Mahkemesi’nde, ’Darp, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve basit yaralama’ suçlamasıyla yargılanan Sarıkaya, 11 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Ancak H.S'nin sosyal durumu ile yargılama sürecindeki tutum ve davranışlarını dikkate alan mahkeme heyeti, cezasını Denetimli Serbestlik Uygulaması kapsamında, ’Temizlik hizmeti iş kolunda ücretsiz olarak 8 ay süre ile kamuya yararlı bir işte çalışma’ olarak belirledi. Bunun üzerine Sarıkaya cezasını, Köy camii ile çevresinin temizliğini yaparak çekmeye başladı.

’BU CEZAYI HAK ETMEDİM’

Eşi M.S'yi geçen yıl şubat ayında dava devam ederken kaybeden H.S, aldığı ceza nedeniyle her gün cami ve çevresinin temizliğini yaptığını söyledi. Cezayı hak etmediğini belirten ve eşine yönelik suçlamalarda bulunan H.S, "Aslında eşim beni darp ediyordu. Benim her tarafım yara bere içinde. Vücudumda bıçak hatta kurşun izi bile var. Adaletin kestiği parmak elbette acımaz ama kocamın yakınları bu köyden olduğu için onu davasında haklı çıkardılar. Bu cezayı hak etmedim. Ancak hapis cezası almaktansa böyle bir ceza almak da bir yönden sevindirici oldu dedi. H.S'nin cami ve çevresindeki temizlik görevi 8 ay sürecek. Çalışması da görevlilerce denetlenecek.

2. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL
    Eline sağlık bacım :) Ama yanlış yere vurmuşsun tam gözünün üstüne vuracaktın ki karakolun yolunu bulamayacaktı.

3. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    976 ÇTL
    :)))) bazende icerik farkli olsada örnek baslik gerek degilmi bekar kizlarimiz icin :))))

4. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL
    Elbette bekar kızlara örnek bir başlık , aynı örnek bekar erkeklerede gerekiyor Açelyacım.

5. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.417
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    811 ÇTL
    Cami temizlemek cezamı olur aksine seve seve yapılacak bir görevdir. Koca dövmeye gelince kendi düşüncemi söyleyeyim kimse kimseyi dövmesin ortalık sütliman olsun :) Birde bu oldukca az görülen bir durumdur kadının kocasını dövme .

6. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    976 ÇTL

eslerimizle ayni yasta olsak yinede onlar bir nevi buyuk oluyor el kalkmasida tabiki yanlis birsey ama :))) hak edenede hakk ettigini vereceksin :)))tabiki döverek degil ve en önemlisi bir anne baba isek cocuklarimizin yaninda siddet ve tartisma hos birsey degil aile olarak herseye dikkat etmemiz gerekiyor cünkü ilerde bizleri yani anne babayi ve buyuklarini örnek aliyorlarr .....

cami temizlemeye gelince yine iyiki cami temizliyor belki biraz kuran dinledikce kendinden buyuge el kalkmiyacagini ögrenir yasal yönler var iken buna ne gerek var ...

7. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.417
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    811 ÇTL
    :) Şiddete hayır diyorum her iki cins içinde.

8. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL
    Tatlı dilin çözemeyeceği sorun yoktur ,bizler tartışmayı bilmediğimiz için ses yükselmesinden kavgaya ,hırs alınamayıncada şiddete dönüşüyor .Ben yinede bacımın eline sağlık diyorum amaaaaa :) eşini dövdüğü için mi yoksa temizlik içinmi eline sağlık diyorum o bende kalsın yada sizler karar verin :D

9. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    976 ÇTL
    ama kadinlarda kendini ezdirmemeli

10. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    976 ÇTL

aslinda ikisi icinde eline saglik :)))9 o kadin esini dövmese esi o kadini döverdi yada kim bilsin cani nasil yandida esine el kaldirdi bir söz vardirya cani yanmayan at tepmez diye .))))

Sayfayı Paylaş