Komik ve ilginç yasaklar

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,536
Beğeniler
8,001
Şehir
izmir :)
#1
Eski dönemlerde konulmuş bazı yasaklar bugün geçerliliğini yitirse de halen uygulanan komik yasaklar da bulunmaktadır. Aşağıda listelediğimiz yasakların bugün hala uygulanıp uygulanmadığını bilmiyoruz, ama sizlere aktarmak istedik. İşte, komik ve ilginç yasaklar;

Danimarka’da arabasının altında birisinin olduğunu gören sürücünün arabasını çalıştırması yasaklanmış. Zaten böyle bir durumda arabayı çalıştırıp gidecek birini düşünmek bile zor.

Yine Danimarka’da aracının karşısına at arabası çıkan bir sürücünün yola devam etmesi yasak. Aracını kenara çekmek zorundaymış. bu ilginç yasağın sebebi, atların arabalara saldırması olabilir mi acaba bilemiyoruz.

Fransa’da demiryolundayken öpüşmek yasaklanmış. Romantizmi demiryolunda arayanların başka alternatifleri düşünmesi gerekiyor…

Yine Fransa’da domuzlara Napolyon isminin verilmesi yasak. Demek ki domuzlara Napolyon ismi verenler de varmış.

Kanada’da yağmur yağdığı sırada çimlerin sulanması yasaklanmış. Komik bir yasak ama yine de düşünülmüş!

İskoçya’da inek sahiplerinin sarhoş olmaları yasaklanmış. Nedendir bilinmez, aklımıza da bir şey gelmedi.
Yine İskoçya’da kapınızı çalan birisi tuvaletinizi kullanmak isterse, onu içeri almamak yasak. Mecbursunuz tuvaletinizi kullandırmaya. Aslında, bunun altında yatan şeyin iyi bir düşünceden geldiğini söyleyebiliriz. Yani, tuvalet ihtiyaçlarını dışarıda gidermesinler düşüncesi olabilir.
 

Benzer konular

Top