Kondom Ne Zaman Nasıl Kullanılır Araştırma Sonuçları

Katılım
31 Ekm 2009
Mesajlar
495
Beğeniler
3
Yaş
36
Şehir
Ankara
#1
Türk halkının kondom kullanma alışkanlığıyla ilgili yapılan bir anket, ilginç sonuçlarıyla dikkat çekiyor.


Bir internet sitesinde yapılan anket; Türk halkının, kondomun nasıl ve kaç defa kullanılacağını bildiğini ama ne zaman takılması gerektiği hakkında fikir sahibi olmadığını ortaya çıkardı.

Türk halkının kondom kullanma alışkanlığıyla ilgili yapılan bir anket çalışması, ilginç sonuçlarıyla dikkat çekiyor. Fiesta ve doktorsitesi. com'da düzenlenen anketin amacı, site ziyaretçilerinin ilgisini kondom ürünlerine çekmek ve bu konuda doğru bilgi edinilmesini sağlamak. Anketin sonucunda, Türk halkının kondomun kullanım sayısı, atılması ve farklı türlerin işlevleri hakkında bilgi sahibi olduğu ortaya çıktı. Ancak tüketiciler; kondomların tarihi, fantezide kullanımı ve kadın kondomlarının takılma zamanı konusunda sınıfta kaldı. Ankete en çok kadınlar ilgi gösterdi. Sorulara en çok doğru yanıt verenler de yine kadınlardı. Ankette kondomun kaç kere kullanılabileceğine yönelik soru, çoğunlukla doğru yanıtlandı. Anket katılımcılarının büyük çoğunluğu kondomların bir kere kullanılabileceğini bildi. Katılımcıların çoğunun, kullandıktan sonra kondomu tuvalet kağıdına sararak çöpe atmanın yapılacak en iyi şey olduğunu bildiği de ortaya çıktı.

İlk kondom balık derisinden yapılmış!

Ankette en çok; kadın kondomunun birleşmeden ne kadar zaman önce vajinaya takılabileceği, oral seks sırasında kondomun gerekli olup olmadığı ve ilk kondomların hangi maddeden yapıldığı soruları yanlış yanıtlandı. Kadın kondomu birleşmeden sekiz saat önce takılabildiği halde, verilen yanıtlar genellikle '30 dakika önce' şeklinde oldu. İlk kondomların 'keten'den üretildiğini bilenler de çok azdı. Bu konuda balık derisi, lastik gibi yanlış yanıtlar verildi. Oral seks sırasında kondom kullanımının gerekmediğini bilenlerin sayısı da çok azdı.

Sabah
 

Benzer konular

Top