1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Kontör dolandırıcıları engellenemiyor

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve MeRciMeK tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. MeRciMeK
    Masum

MeRciMeK V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    1.871
    Ödül Puanları:
    7.230
    Banka:
    427 ÇTL

Bu sefer ki kurban başhekim yardımcısı oldu..

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, kendini başkomiser olarak tanıtan bir kişi, Devlet Hastanesi Baş Tabip Yardımcısı Zulfikar Çelik'i, 100 ayrı telefon numarasına yaklaşık 18 bin TL değerinde kontör yükleterek dolandırdı.
    Ereğli Devlet Hastanesi Baştabip Yardımcısı ve Dahiliye Uzman Dr. Zülfikar Çelik, kendisini başkomiser olarak tanıtan bir kişi tarafından dolandırıldığını belirterek, ilçe adliyesine suç duyurusunda bulundu.

Geçtiğimiz hafta 05.02. 2010 Cuma günü saat 11.00 sıralarında, hastanedeki polikliniğinde hasta muayene ettiği sırada, kendisini Başkomiser Hakan olarak tanıtan birisinin aradığını belirten Baştabip Yardımcısı Zülfikar Çelik şunları söyledi:

"Hastalarımı muayene ettiğim sırada 'Başkomiser Hakan' olarak kendini tanıtan bir kişi beni aradı. Telefondaki kişi bana konunun çok önemli olduğunu, normal hattan değil şahsi cep telefonumla konuşmam gerektiğini belirterek benden cep telefon numaramı istedi. Ben de cep telefonu numaramı verdim. Kişi beni yeniden aradı ve bana anlatacaklarının çok önemli olduğunu ısrarla vurgulayarak, 'yanınızda kimse olmasın müsait bir yere çıkın oradan konuşalım' dedi. Ben de koridora çıktım. Telefondaki kişi bana 'cep telefonunuz kopyalanarak amiralin hanımı aranmış ve kendisine ağır küfürler edilmiş' dedi.

Komiser olarak tanıtan kişi, küfür edenlerin peşine düştüklerini ve yakalanmalarının an meselesi olduğunu belirtti. Telefondaki ses ayrıca ' banka hesaplarımın da kopyalandığını' söyledi.

Telefonumu kopyalayan ve telefon numaramla amiralin eşine küfür eden kişileri yakalamam için yapmam gerekenleri telefonda anlatacağını belirten sözde başkomiser ne dediyse yaptım.

Telefondaki kişi poliklinik yakınındaki İş Bankası'na ait ATM 'ye gitmemi ve orada verilen numaralara bin'er kontör yüklememi söyledi. Ben de söylediklerini harfiyyen yaptım. Benle konuştuğu sırada telefondan telsiz sesleri geliyordu. Telefondaki kişi ben kontör yükledikçe bana 'az kaldı bulmak üzereyiz. Kişiler yakınında olabilir, dikkatli ol' diye uyarılarda bulundu."

LİMİTİ BİTTİ, ARKADAŞLARININ KARTINI KULLANDI

Çelik, 10 bin lira limiti olan kartını kullandığını, kişinin daha fazla kontör yüklemesi gerektiğini söyleyince, doktor arkadaşlarının kartını aldığını ifade etti. Kontör yüklemeye devam ettiğini dile getiren Çelik, "Kendi kartındaki limit bitince bana, az kaldığını hatırlatarak diğer doktor arkadaşlarımdan yardım almamı söyledi. Ben de gittim doktor arkadaşımın birinden kartını aldım ve onun kartıyla da bana verilen numaralara kontör yükledim. Mesai saatimin bitmek üzere olduğumu söyledim. Bana 'kişileri yakalamak üzereyiz, savcı beyden izin aldım, yakalamak an meselesi.' dedi. Ben tekrar mesai saatim bitmek üzere, ben karakola geleyim dediğimde' gerek yok gelmene' dedi. Ben ısrarla karakola geleceğim dediğimde telefonu kapattı. Ben de İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gittim, konuyu anlattım, onlar da bana böyle bir şeyin olmadığını 'dolandırılmış olduğumu' söylediler. Konuyla ilgili olarak hemen polise şikayetçi oldum." dedi.

Kendisine verilen yaklaşık 100 ayrı numaraya bin kontör yüklediğini belirten Çelik, harcadığı miktarın 18 bin TL olduğunu ifade etti. İlçe Emniyet Müdürlüğü, yapılan şikayet üzerine araştırmalarına başladı.

2. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL
    Aman doktor sendemi ?

Sayfayı Paylaş