Kopan Parmaklarını Karnına Diktiler

Katılım
16 Ksm 2008
Mesajlar
4,456
Beğeniler
38
Şehir
B!L€C€G!M
#1
Konya’da iki parmağı ucundan kopan çocuğun kopan parmakları yerine dikildikten sonra, daha çabuk iyileşme olması için geçici olarak paketleme yöntemiyle vücuduna ameliyatla yerleştirildi.
Başkent Üniversitesi Konya Araştırma ve Uygulama Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. İbrahim Çivi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kullandığı motosikletin yerinden çıkan zincirini dişliye yerleştirmek isterken sol elinin dişli ile zincir arasına sıkışması sonucu iki parmağı koptuğu belirtilen Mahmut Esat Benibil’in hastanelerine başvurduğunu söyledi.

Çocuğun parmağının kurtarılabilmesi için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ifade eden Çivi, şunları kaydetti:

"Parmakların daha önce başka bir hastanede dikimi gerçekleştirilmiş. Biz yaklaşık bir hafta önce bize gelen hastamızın parmaktaki cildin altında bulunan yumuşak dokuyu ’yaşıyor’ olarak kabul ettik. Ele monte edilmiş parmaklardaki cildi soyduk, daha sonra vücudun karın bölgesine, kopan parmaklar deri altında olacak şekilde gömdük. Bu yöntemle deri, gömülen yerde kendisini yenileyecek. 1.5 ay sonra da gömülen parmakları yerinden çıkartacağız. Parmakların durumuna göre uygun tedaviye devam edeceğiz." Parmakları kopan ve yeniden dikilen Mahmut Esat Benibil (14) ise kullandığı motosikletin yerinden çıkan zincirini dişliye yerleştirmek isterken sol elinin dişli ile zincir arasında kaldığını belirtti.

Benibil, orta parmağı ile yüzük parmağının yarısının koptuğunu, ameliyat edilen parmaklarının eskisi gibi işlevini yerine getireceği günü sabırsızlıkla beklediğini söyledi.
 
Katılım
15 Ags 2009
Mesajlar
77
Beğeniler
0
Yaş
29
Şehir
buldun bunu ?
#6
bu tedavii bundan en az 10 yıl öncede vardı herald toplumumuzun çoğu bilmiyorr.. benim babamın arkadası trafık kazası gecırmıstı onunda parmakları kopmustu .. parmaklar karında daha cabukmu ne gelişiyomuş iyileşiyomuymuss artık .. ilginç ama :)
 

Benzer konular

Top