1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Kotasız internetin en düşük hızı 3 megabit olacak

Konusu 'İnternet' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 17 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. YoRuMSuZ

  YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

  Katılım:
  7 Haziran 2006
  Mesajlar:
  25.317
  Beğenileri:
  8.716
  Ödül Puanları:
  11.330
  Cinsiyet:
  Erkek
  Banka:
  17.616 ÇTL
  BTK, 1 megabite düşürülen kotasız internet hızının 3 megabite çıkartılması konusunda onay verdi...

  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), bazı internet paketlerinin kotalarının ay sonundan önce dolması nedeniyle 1 megabite düşürülen internet hızının 3 megabite çıkartılmasını onayladı. Yeni düzenlemeyle Türk Telekom'un toptan seviyede İnternet Servis Sağlayıcılara (İSS) sunmakta olduğu bazı DSL tarifelerinde bulunan "Adil Kullanım Noktası (AKN)" uygulamasında iyileştirme yapıldı. AKN uygulaması, bazı limitsiz tarife paketlerinden [​IMG]hizmet alan abonelerin belli miktarda kapasite kullanımı sonucunda erişim hızının ay sonuna kadar düşürülmesini kapsıyor.

  HIZ ÜÇ KAT ARTACAK
  Mevcut sisteme göre, AKN uygulaması olan paketlerde DSL kullanıcılarının veri indirme miktarının AKN'yi aşması halinde hız 1 megabite düşürülüyordu. Yapılan düzenlemeyle AKN sonrası hız seviyesi 3 megabite çıkarıldı. Böylece AKN'yi aşan DSL internet kullanıcılarının internet hızları üç katına yükseltilmiş oldu.

  FİYAT AVANTAJI NEDENİYLE TALEP GÖRÜYOR
  Bu uygulama, adil erişim politikası veya başka adlar altında başta Amerika ve Avrupa ülkeleri olmak üzere, birçok dünya ülkesinde uygulanıyor. Türkiye'de AKN uygulaması konusunda yasal bir zorunluluk bulunmamasına karşın, İnternet Servis Sağlayıcıları tarafından AKN'li paketlerin yanı sıra bu şekilde sınırlama olmayan DSL paketlerinin de sunulmasıyla fiyat avantajı nedeniyle AKN'li paketler yaygın talep görüyor.
   
  Son düzenleme: 15 Mayıs 2016

Sayfayı Paylaş