Kravat Takarken Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,721
Beğeniler
5,000
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#1
Kravat erkeklerin aksesuarlarıdır. Ancak kravat kullanırkende dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunuyor.

1- Düz gömlek için

Düz renkli gömlek için kravat seçimi işin en kolay tarafı gibi görünse de renk uyumunu doğru yapmak zorundasınız. En popüler gömlek renkleri olan açık mavi, açık gri ve beyaz gibi açık tonlardaki gömlekleri, desenli kravatlarla kolayca kombinleyebilirsiniz.

2-Desenli gömlekler için


Gömleğiniz desenli ise kravat seçiminiz biraz daha zor olacak. Ancak panik yok. Önce gömleğe uzaktan bakarak hâkim rengin hangisi olduğuna karar verin. Ardından ona uygun renkte bir kravat seçmeye özen gösterin.

3-Desenleri eşleştirin


Kravatın desenine gelince... Düz renkli gömleklerle çizgili, geniş çizgili ya da puantiyeli kravatları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer gömleğiniz desenli ise o zaman bir sonraki maddeye şiddetle göz atmanızı öneriyoruz.

4-Etkiyi güçlendirin

Gömlek ve kravattaki desenler tıpatıp aynı olmamalı. Eğer gömlek ve kravatınızdaki çizgiler ya da kareler aynı büyüklükteyse, hata yaptınız demektir. Ayrıca çizgili bir takımla, çizgili gömlek ve yine çizgili bir kravat takmayın!

5-Yönlere dikkat

Gömleğiniz ve kravatınızdaki çizgilerin aynı boyutta ve yönde olmamasına dikkat edin. Örneğin, gömleğiniz ince dik çizgilerden oluşuyorsa, kravatınızın diagonal büyük çizgili olması uyumlu olacaktır.

Bir çok erkeğin zorlandığı bir durumdur gömlek ve kravat seçimi. Oysa işin püf noktaları ile doğru seçimi yapmak mümkün.1) RENK UYUMU:

Bir kere önce gömleğinizi satın alın veya seçin, gömleğiniz ne renkse, kravatınızda aynı renkler baskın bir şekilde bulunmalıdır, işin sırrı da budur, diyelim ki, kahverengi bir gömlek giyeceksiniz, kravatınızda mutlaka kahverengi çizgiler, puanlar, her neyse ağırlıklı olmalıdır..kravatın diğer renkleri ne olursa olsun pembe bile olsa, baskın renk kahverengi olduğu müddetçe gömleğinizle uyumlu olacaktır.


2) DESEN UYUMU:

Gömleğiniz kareliyse, kravatınız aynı şekilde olmamalıdır, tam tersi, zıt örneğin kareler çaprazlama olmalıdır ve önemli bir husus, daima gömlek küçük kareli ama kravat geniş, büyük kareli olmalıdır. Tabii renk uyumuna yine dikkat edeceksiniz..


3) RENK UYUMU TABLOSU:

Sizler için hangi renk, hangi renge gider, ondan da bahsedelim?açık gri gömlek ile pembe veya pembe ağırlık kravat, mavi gömlekle, koyu ve açık mavi tonlarda kravat, (içinde minik morlar da olabilir), açık yeşil gömlekte, yine koyu, açık yeşilli ve sarı kravat kullanabilirsiniz. Gömlek ve kravatınız aynı renk olabilir ama Asla aynı tonlarda olmamalıdır, çünkü birbiri içinde kaybolur?mutlaka ton farkı olmalıdır, gömlek açık renk yeşilse, kravat koyu yeşil olmalıdır?kırmızı kravatlar ise beyaz gömlekte çok iyi durur..[/INDENT]
 

Benzer konular

Top