1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Kredi kartı üyelik ücretlerini geri alın

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve auurora tarafından 20 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. auurora

auurora Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    Merhaba arkadaşlar,

Bankaların kredi kartı üyelik ücreti ile ilgili aldıkları haksız paralardan hepimiz şikayetçiyiz. Kimimiz itiraz edip geri alıyor, kimimiz ise paşa paşa ödüyoruz. Bende bugüne kadar dik duramayanlardandım ama artık sesimizi duyurmanın zamanı geldi.

Bankalar bunca mahkeme kararına rağmen neden hala para kesmeye devam ediyor?? Çünkü büyük bir çoğunluğumuz sesimizi çıkartmıyor ve sadece ekstremize yansıyan tutarı ödüyoruz.

En önemlisi ise sadece son gelen tutarın iadesini değil, bugüne kadar ödemiş olduğunuz tüm ücretleri geri alabiliyorsunuz. Lütfen siz de üstünüze düşeni yapın.

2. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.780
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    377 ÇTL
    Yönlendirilen siteden konu ile ilgili bilgiler....

Bankalara kart ve üyelik ücreti ödememek için lütfen dikkatlice okuyalım…

Her işlem için ayrı ayrı hesabımızdan para kesen bankalar birde hesap işletim ücreti ya da üyelik ücreti adı altında dünyanın parasını alıyorlar. Peki bunları ödemek zorunda olmadığımızı biliyormusunuz? Belki biliyoruz ya da duyduk ama çoğumuz mecburen bu paraları ödedik. Ben de bu güne kadar telefon açıp itiraz ediyordum ama sonra banka öde derse ödüyor, şu kadar alışveriş yap puan olarak iade edeyim diyorsa da deli gibi alışveriş yapıyordum. Taa ki bu güne kadar.. Takriben 10 ay kadar süredir kullanmadığım bir kart için geçen günlerde 100 TL tutarında bir harcama yaptım, internetten ekstwmi sorguladığımda borcumun 200 TL olduğunu gördüm. Merğer alışverişimi bekliyorlarmış, hemen yapıştırmışlar 100 TL üyelik ücretini. Hemen itiraz ettim tabi ama malesef kabul edilmedi. Ödemem gerektiği söylendi. Ben de konu ile ilgili hukuki işlemlere başladım şimdi size yapmanız gerekenleri aşağıda özetliyorum.

1.- Öncelikle bankanıza yazılı bir itirazda bulunuyorsunuz. Bu itirazı iadeli taahütlü olarak bankaya gönderiyor ve cevabını bekliyorsunuz. Benim mektubuma 3 gün içinde cevap geldi. (Tabiki olumsuz )

İtiraz metin örneği için [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]tıklayın..

2.- Eğerki size de bana olduğu gibi olumsuz cevap gelirse bu sefer bağlı gulunduğunuz ilçenin Hakem Heyetine müracat ediyoruz.

Hakem Heyetine verilecek olan dilekçeyi [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] indirebilirsiniz. Ekleride aynı dosya içerisinde bulabileceksiniz.

Bu dilekçe ve eklerinden 2 takım olarak İlçe Hakem Heyetine taslim edilecek.

Önemli Not : İtirazınızı sadece son gelen kart ücreti için değil, bugüne kadar ödemiş olduğunuz tüm tutarlar için talep edebiliyorsunuz. Yanlız eski tarihli ekstreleri de hazırladığınız dosyaya eklemeniz gerekiyor. Talebiniz halinde bankanız size gönderiyor. Ben telefonla mailime istedim. Hemen tüm ekstrelerimi mail olarak gönderdiler

Evrakları sizin adınıza başkası da bırakanilir. Ondan sora beklemeye başlıyorsunuz Hakem heyetinden bana söylediği; sürecin 3 aya kadar sürdüğünü ve %90 olasılıkla olumlu sonuçlanacağı..

Sonuçlandığında duyuracağım, şu an beklemedeyim. Darısı sizin başınıza…

Sayfayı Paylaş