1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Kriz

Konusu 'Tartışma' forumundadır ve çılgınım_www tarafından 24 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. çılgınım_www

çılgınım_www Üstat

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    1.230
    Meslek:
    NLP TRAĮNER / Grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    5 ÇTL
    nedir bu kriz dedikleri... anlamadım gitti... nasıl bir krizdeyiz :eek:
    kriz neden var ? yada var mı ?
    bence krizi kendimiz yarattık... yüklendik kredi kartlarına... ödemeleri çek ile yaptık...hep dışardan bekledik ve istedik... hiç bir zaman tetbir alamadık... hazırcılıga alıştık...tembelleştik... alışveriş çılgınlıgına sürüklendik...bunun yanı sıra ticaretimize yalan dolanı iyice sardık... kimse kimseye güvenmez hale geldi derken bir baktıkki kriz... daha neler neler ...bunları tartışalım...
    yani yok öyle krize suç atmak... kriz bizim içimizde...
    kriz var mı yok mu ? bence yok...

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.357
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.819 ÇTL
    Kriz sadece paranın azalması anlamına gelmez. Örneğin insanların gelecek endişesi ile parasını yastık altında tutmaları da ülkeler için kriz sebebidir. Şunu da belirtmek gerek. Yüksek enflasyonla uzun süre yaşayan bir ülkede olduğumuz için düşük enflasyonun hazmı kolay olmadı. İnsanlara bankaların verdiği krediler çok cazip geldi. Harcama furyası nereye kadar sürebilirdi ki. Artık gerçekler de insanların suratlarına çarpıyor.

Paranın dönüşüm içinde olması gerek. Bazen düşünüyorum har vurup harman savurmak deyimiyle ifade edilen harcama türü gerçekten ekonomik bir canlanmaya mı yoksa fakirliğe mi neden oluyor. Birileri için zarar olan şey birileri için istihdam ve kazanca dönüşebiliyor. Önemli olan parayı dolaşımda tutmak ve belirli ellerde toplanmasını önlemek. Zaten krizin asıl iki nedeni bunlar olduğunu düşünüyorum.

3. çılgınım_www

çılgınım_www Üstat

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    1.230
    Meslek:
    NLP TRAĮNER / Grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    5 ÇTL
    katılıyorum... birileri fakirleşirken birileri zenginleşiyor...
    zaten her sorumlu kişi -kendi çapında da olsa- ekonomik yaşantıyı sağlayabilse kendi ekonomisini sağlam bir şekilde dengeleyebilse inanıyorumki bazı sorunlar yok olcaktır yada azalacaktır...

4. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    976 ÇTL
    Cilgin bende kiriz gecireyim mi ne dersin sonra sana aciklarim :))) benim issizlik para kirizi degil benimki farkli bir kiriz :((

5. arzum

arzum Forum Tutkunu

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    1.130
    Meslek:
    MuHaSeBe
    Yer:
    İstanbulll
    Banka:
    10 ÇTL
    Bide şu varki bazı sektörleri kriz etkilemedi ama onlarında ekmeğine yağ sürüldü hemen krizi öne sürerek yapılması gereken zamlar ertelendi,sigorta primleri durduruldu,yol parası vs.vs.gibi yan gelirler durduruldu krizi çokta güzel kullandılar
    Aynı zamanda tekstil firmaları baya etkilendi bu krizden otobüste duyuyorum insanlar aralarında konuşuyorlar ve bir çok örneği de var etrafımda insanları ücretsiz izine çıkardılar hiç düşünüyorlarmı bir aileyi tek bir kişinin çalışmasıyla vede bu kişi ücretsiz izinde nasıl geçinecek zaten aldıgı maaş belli vatandaşın kirayamı versin faturalaramı versin yesinmi yoksa çocuklarının eğitimi ve ihtiyaçlarını mı karşılasın yok abi yokkkkk türkiyede yaşanmazzzzzzz

6. çılgınım_www

çılgınım_www Üstat

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    1.230
    Meslek:
    NLP TRAĮNER / Grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    5 ÇTL
    zaten en kötüsü krizi kullanarak işçilerin madur edilmesi..

7. çılgınım_www

çılgınım_www Üstat

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    1.230
    Meslek:
    NLP TRAĮNER / Grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    5 ÇTL
    ilahi yeşim alemsin :v ne krizi :D

8. dağcı

dağcı Üstat

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    1.130
    Banka:
    4 ÇTL
    arzu nerde yaşıcaz peki dağdamı hiç gelmeyin almam siz orayada krizi getirirsiniz :)
    yesim hayırıdr yaw türkiyeden betersin bi kurtulamadın krizden:)

arkadaşlar kriz ne sizden ne bizden kaynaklanan bişey kimsenin elinde değil bazıları hariç bütün yetki onlardakriz bugün var yarın yokdaha doğrusu size şöle sölim elimizden bişey gelmediği sürece ayağınızı yorgana göre uzatın

9. arzum

arzum Forum Tutkunu

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    1.130
    Meslek:
    MuHaSeBe
    Yer:
    İstanbulll
    Banka:
    10 ÇTL
    ne dağı abicim yaa ben uzayı düşünmüştüm ama:)

abii yorgan kısa geliyor artık ayaklarımız açıkta kalıyooooo

10. çılgınım_www

çılgınım_www Üstat

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    1.230
    Meslek:
    NLP TRAĮNER / Grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    5 ÇTL
    evet kriz bugün var yarın yok ... çünkü yarın açlık var savaş var çaresizlik var... (yani umarım böyle olmaz ama gerçekler acıdır)

Sayfayı Paylaş