1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Krizin bedelini emekçiler ödemek istemiyor! İşten atmak yasaklansın!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Mavi Gül tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. Mavi Gül

  Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

  Katılım:
  3 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  4.624
  Beğenileri:
  376
  Ödül Puanları:
  3.730
  Yer:
  Misafir Sevmez
  Banka:
  2.637 ÇTL
  "İşten atmak yasaklasın! Herkese iş!" şiarıyla başlatılan imza kampanyası bütün hızıyla devam ediyor. Dün (11.10.2009) 12.00'da Beşiktaş'ta açılan stand yoğun ilgiyle karşılaştı ve 6 saate yakın açık kaldı.

  Diplomalı işsiz olmak istemeyen öğrenciler, uzun saatler ağır çalışma koşullarında çalışan ve sendikalı-sendikasız olan işçiler, ev eksenli çalışan ve krizi en ağır yaşadığını söyleyen kadınlar, kriz bahanesiyle işlerinden atılan işsizler, maaşlarına gelecek olan zammı krize takılan kamu çalışanları imza standına gelip sıkıntılarını paylaştı, çözüm yolu aradı. Gün geçtikçe işsiz kalma korkusuyla yaşamaya devam eden yüzlerce insan imzalarıyla krizin bedelini ödemek istemediklerini gösteriyor. Yalnızca 2 günde Beşiktaş'tan iki bin insan "İşten atmak yasaklansın!" dedi ve imza kampanyasına destek verdi.

  İşten Atmak Yasaklansın Komitesi herkese iş ve iş güvencesi talebinin yükseltildiği mücadelenin süreceğini belirtiyor. Beşiktaş'taki stand hafta sonları açık olmaya devam edecek
   

Sayfayı Paylaş