1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Küçük işlerle ‘Büyük Sergi’

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve demirdoven tarafından 22 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

 1. demirdoven

  demirdoven Aktif

  Katılım:
  23 Ekim 2015
  Mesajlar:
  294
  Beğenileri:
  15
  Ödül Puanları:
  980
  Cinsiyet:
  Erkek
  Banka:
  3.212 ÇTL
  Seba Sanat Galerisi tarafında düzenlenen 3. Uluslararası Bodrum Sanat Çalıştayı 30Agustos- 4 Eylül 2016 tarihleri arasında Bodrum Hapimag Sea Garden Otel’deki Bodrum Yalı Çiftlik’te gerçekleşecek. 5 ülkeden 30 ressamın katılacağı çalıştayda sanatçıların eserlerinin bir bölümü “14.Sağlık İçin Sanat” projesi kapsamında devlet hastanelerine hediye edilecek. Proje sonunda hastanelere hediye edilen eser sayısı 1400’ün üzerine çıkmış olacak.


  Sanat çalıştayı kapsamında her gün saat 10:00 -15:00 saatleri arasında workshoplar gerçekleşecek. Sanatçılar, otelin içindeki, yeşillik bölgede kurulan özel alanda izleyicilerin önünde resim yapacak. Yapılan eserler, saat 18:30 - 20:30 arasında otelin Mini Bodrum Çarşısı’nda kurulan Küçük İşler Sergisi’nde sanat severlerin beğenisine sunulacak.


  Çalıştayın son günü, sanatçıların tüm eserleri, 2014-2015 senelerinde gerçekleşen çalıştaylardaki eserlerin bir bölümüyle bir araya getirilerek “Büyük Sergi” de satışa sunulacak. Toplamda 40 eserin yer alacağı sergiden ve diğer etkinliklerden elde edilen gelirin büyük bölümü yardım dernekleri ve ihtiyaç sahibi hasta insanlarla paylaşılacak.


  Sanat direktörü Seba Uğurtan, çalıştayın Seba Sanat Galerisi tarafından desteklenen 65. etkinlik olduğunu belirterek; “Toplumdaki sanatsal etkinliklerinin sayısı, o toplumun kültürel gelişiminin seviyesi ile konuşma ve ifade özgürlüğünü destekleme çabalarının en iyi göstergelerinden biridir. Önemli ve büyük çapta uluslararası bir sanatsal organizasyon, ev sahibi şehir ya da ülkenin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunurken, o şehir ya da ülkenin dünya çapında tanınırlığını ve itibar görmesini sağlar. Sokaklarında her köşede sanat aktivitelerinin düzenlendiği resim yapıldığı sanat eğitimlerinin verildiği kentin yaratılması en büyük amacımızdır. Sanatın turizme katkısı da büyüktür. Daha fazla projenin hayata geçirilişlerindeki zorluklar sadece destek noksanlığındandır” diyerek sanatın önemine vurgu yaptı.
   

Sayfayı Paylaş