Küçük kız'dan insanlık dersi

Katılım
12 Şbt 2007
Mesajlar
939
Beğeniler
6
#1

10 yaşındaki Burcu büyüklere iyilik ve insanlık dersi verircesine, "Ben taşımasam, eğitimi aksayacak, başka çarem yok"dedi.
Ordu'nun Aybastı ilçesi Cındarlı Köyü Cındarlı ilköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Burcu Sekendiz (10), küçük yaşına rağmen gösterdiği büyük gayretle birçok yaşıtının başaramayacağı bir işi yapıyor. Teyzesinin doğuştan ortopedik engelli 12 yaşındaki kızı 5. sınıf öğrencisi Yeliz Sekendiz'i evlerine yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki okula sırtında taşıyarak götürüp getiriyor.

Vücudu yaşıtlarına göre gelişmemiş olan Yeliz'i sırtında taşıyarak okula götüren Burcu Sekendiz, kendisinin bu gayreti göstermemesi halinde Yeliz'in okula düzenli gidemeyeceğini söyledi. Yeliz'in ders aralarında da ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli sırtında taşıdığını belirten Burcu, ''Okula sırtımda getirip götürüyorum. Zorlanıyorum, ancak başka çaremiz yok. Bazen belim çok ağrıyor. Kimse de yardım etmiyor. Tek isteğim bir tekerlekli sandalye olması. O zaman okula getirip götürmem daha kolay olacak. Ancak imkanımız olmadığı için alınamadı'' diye konuştu.

HAKKINI NASIL ÖDEYECEĞİM
Kuzen Sekendiz ise teyzesinin kızı Burcu olmasa okula gidemeyeceğini ifade ederek, ''Onun hakkını nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum. O sürekli beni sırtında taşıyor. Benim için de çok zor oluyor ama başka çaremiz yok'' dedi. Yeliz'in annesi Cemile Sekendiz, 4 çocuğundan en küçüğü olan Yeliz'in okumayı çok sevdiğini, ancak okula getirip götürmenin problem olduğunu söyledi.

İmkansızlıklardan dolayı tekerlekli sandalye alamadıklarını belirten anne, zaman zaman kendisinin ve inşaatlarda çalışan oğlunun da kızını taşıdığını, ancak çoğunlukla bu işi Burcu'nun yaptığını belirtti. İnşaat işçisi baba Gürkan Sekendiz de düzenli bir işi olmadığı için kızına tekerlekli sandalye alamadığını ifade ederek, bu durumdan büyük üzüntü duyduklarını söyledi.
 

Benzer konular

Top