1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Kullan at USB bellekler geliyor

Konusu 'Yeni Teknolojiler' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 17 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.327
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.722 ÇTL
    [​IMG]Kullanıldıktan sonra çöpe atılabilen telefonlardan sonra, kullanıldıktan sonra atılabilen flash bellekler de piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. "Flashkus" isimli bu bellek henüz yalnızca bir konsept ancak üretim aşamasına geçerse birçok alanda kullanılabilir.

Flashkus, Alexei Lyapunov ve Lena Ehrlich'in tasarımından Art Lebedev Stüdyo'da ortaya çıkıyor. Oldukça ucuz olması düşünülen bu ürün bir kartın üstünde geliştiriliyor ve kullanıcılar istedikleri zaman kağıt yırtar gibi bu kartın bir kısmını koparıp kullanıyor.

Arkadaşlarınıza film, müzik gibi dosyaları vermek için kullanabileceğiniz bu ürün, tasarımcılara göre disketlerden bile daha çok kullanıcıya ulaşabilir.

Son düzenleme: 15 Mayıs 2016
  2. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    tüketen bir dünya olduk

3. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.327
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.722 ÇTL
    Aslında tüketim bir nevi paranın piyasada dolaışımı anlamına geliyor. Her tüketime israf olarak bakmamak gerek sonuçta istihdam gerekiyor değil mi? :)

Eğer çok ucuza piyasa girerse gerçekten kullanışlı olur. Şöyle düşünün arkadaşınıza usb bellekte bir dosya veriyosunuz ama belleğin geri gelmesini bekliyosunuz. işte bu durum ortadan kalkacak böylelikle :)

4. Mavi Gül
    Avare

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    yinede her şeyi kullan at yapmak doğru bulmuyorum :)
    doğaya zarar ve israf olarak görüyorum

5. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.327
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.722 ÇTL
    Doğru şekilde geri dönüşümü sağlanırsa israf olarak gördüğümüz çoğu şey aslında iş alanı olarak insanlara döner, istihdam için tüketim de şart :) Para yönetimi zordur; yönetimler, bazen insanları tasarrufa bazen de tüketime zorlamak durumunda kalırlar :)

6. Mavi Gül
    Avare

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    doğru geri dönüşüm olmadığına göre israfa devam :)

7. İLkİm*
    Avare

İLkİm* MaviKuş ~ Özel üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    3.480
    Banka:
    136 ÇTL
    bence güzel birşeye benziyor sonuçta fiyatıda uygun olursa cd vs. şeyleri kullanmaya gerek kalmıyacak yada flash belleğimizin geri dönmesini beklemek zorunda kalmıyacağız =)

Sayfayı Paylaş