Kullanılan Parfümün Kalıcılığı nasıl Sağlanır?

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,536
Beğeniler
8,003
Şehir
izmir :)
#1
Parfüm nasıl kalıcı olur? Parfümün kalıcı olabilmesi için 2 yöntem vardır. Parfüm kalıcı olabilmesi için 1. Yöntem, parfümün karakteristik bir yapıya sahip olmasıdır. Parfümde karakteristik bir kalıcılık sağlamak için en iyi parfüm markalarını bilmek ve kalıcı bir parfüme sahip olmak gerekir. 2. Yöntem ise aşağıda sıralanacak önerilere uymaktır.

Parfümde kalıcılık nasıl sağlanır?

Ten ve koku uyumu: Bir tavsiye doğrultusunda parfüm satın olmak iyi bir tercih olabilir fakat her parfüm her tende aynı derece hoş durmayabilir. Bazı tenler baharat kokuları ile tamamlanarak kalıcılığı yakalar ve hoş kokar. Bazı tenler de ise, odunsu ve çiçek kokuları daha hoş durabilmektedir. Ten farklılıkları parfümlerin tenlerde oluşturduğu kokuyu değiştirebilmektedir.

Kalıcı parfüm kokusu için, parfümü nabız bölgelerine sıkmak yararlı olmaktadır. İlk olarak ten ile karakterize kokuya ulaşmak ve daha sonra parfümü sıkacak sıcak bir alan bulmak önemlidir. Bilek, kulak arkası, göğüs arası, koltuk altı gibi bölgelerin nem oranı yüksek olduğu için uygulanan parfüm uzun süre bedende kalıcılığını koruyacaktır.

Parfümü saklama koşulları da kalıcılık adına önemli bir ayrıntıdır. Parfüm için daha loş ve serin ortamlar parfümü saklamak için uygun olacaktır. Buzdolabı parfüm saklamak için tercih edilebilir. Aynı zamanda kullanılan parfümün kapağı sıkı bir şekilde kapatılmaz ise zamanla parfüm kokusunu yitirebilir.

Kalıcı bayan parfümleri için birkaç öneri;

Lancom Hypnose: Büyüleyici ve bir o kadar kışkırtıcı bir parfüm. Ayrıca kalıcı parfümlerin arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Bvlgari-Jasmin Noir: Kadınsı ve zarafetin hoş bir şişe içinde bütünleştiği kalıcı parfümlerden bir tanesi.

Gucci-Gucci Rush 2: Daha fazla gündüz kullanım için uygun olan parfüm tüm gün kalıcı bir koku sağlar.
 
Top