Kümeste Vahşet

Katılım
9 Nsn 2012
Mesajlar
326
Beğeniler
2
#1
Adıyaman'ın Kahta ilçesinde genç kızı öldürdükleri iddia edilen baba ve dede, cesedi kümeste kazdıkları 2 metrelik çukura gömdüler.Edinilen bilgiye göre, olay Kahta ilçesi Hürriyet Mahallesi 8006 Nolu Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre 16 yaşındaki Medine Memi isimli genç kız, erkeklerle konuştuğu için babası Ayhan M. ve dedesi Fethi M. tarafından evde kimsenin olmadığı esnada boğularak öldürüldü. Tüm aileyi Menzil köyüne gönderen dede ve baba genç kızı boğduktan sonra evin arka bahçesinde bulunan kümesin içersinde çukur kazdı.

İki metre yüksekliğinde bir metre uzunluğunda kazılan çukura bırakılan genç kızın cesedinin üzerine toprak örtüldükten sonra üzeri betonla kapatıldı. Ailenin diğer fertleri ve kızın annesi İmmihan M'ye kızın evden kaçtığını söyleyen baba ve dede, ailenin diğer fertlerine kızın kaybolduğu yönünde bilgi verildiğini söylediler. Polise kızın kayıp olduğu yönünde müracaatta bulunmayan şahıslar, kızı soranlara 'Kayıp oldu, arıyoruz' dedikleri öğrenildi.

Kızın ortadan kaybolmasının üzerinden 45 gün geçmesinin ardından bir ihbar üzerine polis ekipleri aile fertlerinin ifadesine başvurdu. Evde incelemelerde bulunan Cumhuriyet Savcısı ve polis ekipleri betonla kapatılan kümesin kazılmasına karar verdi.

Kümes içersinde 3 metre derinliğinde çukur kazan polis ekipleri genç kızın çürümeye yüz tutmuş cesediyle karşılaştı. Ceset Kahta Devlet Hastanesi morguna kaldırıldıktan sonra savcılık kesin ölüm sebebinin öğrenilmesi için Malatya Adli Tıp kurumuna cesedi gönderdi. Olayla ilgili olarak ailenin 9 yaşındaki çocuğu da dahil toplam 13 kişiyi göz altına aldı. Emniyette ifadeleri alınan kişiler içersinde Dede Fethi M ve Baba Ayhan M. haricindekileri serbest bıraktı.

Emniyette ifadeleri alınan baba ve dede Kahta Adliyesi'ne sevk edildi. Baba Ayhan M'nin ruh sağlığında bozukluk olduğu, öldürülen genç kızın Ocak ayı içerisinde dedesinin ellerini bağlayarak kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle polise başvurduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor...

İnsanlık ne hale gelmiş :( :( :mad:
 
Top