Kur'an Yakan Askerlere Komik Ceza

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,804
Beğeniler
6,470
Şehir
Seattle.
#1ABD ordusu, Afganistan'da bu yılın başlarında bir ABD üssünde Kur'an yakılması ve Taliban militanlarının cesetlerine idrar yapılması olaylarına karışan Amerikalı askerlerin herhangi bir cezai işleme tabi tutulmadığını, sadece idari cezalara çarptırıldıklarını bildirdi.

Ordu yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, ABD Savunma Bakanlığı, Kur'an yakılması olayıyla ilgili olarak 6, Taliban cesetlerinin üzerine idrar yapılması olayıyla ilgili olarak da 3 askere idari ceza verdi.

Askerlere uygulanan idari cezaların tam olarak ne olduğu açıklanmazken, bu tür cezalar arasında, rütbe indirme, ekstra çalıştırma, maaş kesintisi ya da sicile işleme gibi cezaların olduğu belirtiliyor.

Amerikalı askerlerin karıştığı her iki olay da, Başkan Barack Obama'nın Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai'den özür dilemesi de dahil, Amerikalı yetkililerin tüm özür ve kınama açıklamalarına rağmen, ABD'nin Afganistan'la ilişkilerini zedelemiş ve Afganistan'da yoğun protestolar ve misilleme saldırılara neden olmuştu.

Afganistan'da NATO askerlerinin Kuran yaktığına dair haberlerin çıkmasının ardından başkent Kabil'deki Bagram hava üssü savaş alanına dönmüştü. Celalabad kentinde de Amerikan bayrakları ile, havaalanı yakınındaki akaryakıt tankerleri ve Amerikan Başkanı Barack Obama'nın kuklaları yakılmıştı.

Afganistan parlamentosunda da bazı milletvekilleri Amerika'ya ölüm sloganları atmıştı ve gösterilerde toplam 7 kişinin hayatını kaybettiği iddia edilmişti.

Daha önce de Amerika'da bir papazın Kur'an-ı Kerim'i yakması olayını protesto gösterilerinde de 24 Afganlı ölmüştü.

 

Esr3

Özel Üye
Özel üye
Katılım
7 Ags 2012
Mesajlar
2,371
Beğeniler
281
#2
Bu amerikalilar feci kasiniyor. Resmen gelin bizi vurun diyorlar
 

Benzer konular

Top